кордон
Франція та Німеччина хочуть запровадити загальну систему отримання дозволів для охочих в’їхати до ЄС

Європейська Комісія планує запровадити систему під назвою «Європейська ESTA», що зобов’яже туристів з країн, які мають безвізовий режим і подорожують до ЄС, сплачувати 14 доларів за отримання дозволу на в’їзд. Про це повідомляє EurActiv із посиланням на власні джерела в ЄС.

Наразі відома лише частина подробиць цієї пропозиції.

«Париж і Берлін наполягають на створенні схеми, яка дозволить запровадити загальноєвропейську систему отримання дозволів для мандрівників, які бажають в’їхати на територію ЄС», – йдеться в повідомленні.

За інформацією джерел видання, у випадку створення такої системи подорожні до ЄС із країн, які не потребують візи, будуть зобов’язані подати заявку онлайн і заплатити за дозвіл на в’їзд 14 доларів.

Наразі джерела видання зазначають, що законодавчу ініціативу ЄК має запропонувати восени, ймовірно, в листопаді. За законодавчою процедурою ЄС, вона потребує схвалення країнами-членами та Європарламентом.

Ініціатива виникла на тлі підвищеної стурбованості з приводу безпеки після терактів в Парижі в листопаді минулого року і подальших вибухів у Брюсселі у березні. За словами міністра внутрішніх справ Франції Бернара Казнева, «Європейська ESTA» поширюватиметься на осіб, які не зобов’язані отримувати візи для потрапляння на територію ЄС, наприклад, громадян США.

Французький чиновник зазначив, що європейська система повинна бути побудована за зразком електронної системи авторизації подорожей (ESTA) США (автоматизована система, яка видає дозволи на подорожі територією США). Подібні схеми існують також у Канаді та Австралії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ