безвізовий режим
Безвізовій режим для України став можливим через особливі політичні відносини Києва та Брюсселя

Європейська комісія 18 грудня остаточно ухвалила шостий звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації, передає Європейська правда.

Звіт був схвалений у п’ятницю на засіданні колегії Єврокомісії. «Комісія вважає, що Україна виконала всі критерії, встановлені в чотирьох блоках другої фази ПДВЛ», – йдеться у висновках «безвізового звіту» ЄК. У документі також підкреслюється, що надання Україні безвізового режиму стало можливим через особливі політичні відносини Києва та Брюсселя.

Втім, у звіті визнається, що Україна ще не завершила виконання деяких пунктів плану в частині боротьби з корупцією. Однак Єврокомісія погодилася запустити процес скасуванні віз, не очікуючи, коли Україна завершить виконання цих пунктів, базуючись на обіцянці української влади завершити цю роботу.

Зокрема, Прем’єр-міністр та Президент України надали ЄС гарантії завершення в першому кварталі 2016 року: ефективного запуску Національного антикорупційного бюро; формування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, змінивши закон про прокуратуру; остаточного створення та початку роботи Національної агенції з питань запобігання корупції; внесення змін до закону про Агенцію з повернення активів, а також законів про спецконфіскацію та арешт майна; внесення змін до держбюджету, де буде передбачене фінансування згаданих органів. Водночас пропозиція на Раду ЄС про скасування віз надійде ще до виконання Україною цих зобов’язань, які, за домовленістю з ЄК, Київ взяв на себе самостійно.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 грудня Єврокомісія повинна була опублікувати свій звіт щодо виконання Україною Плану дій із надання безвізового режиму з країнами ЄС. У свою чергу, єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган наголосив, що ЄК дасть позитивні рекомендації щодо візової лібералізації з Україною і Грузією. «Це в наших інтересах», – наголосив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ