ВРУ
Рада ухвалила за основу законопроект щодо спецконфіскації

Парламентарі ухвалили у першому читанні законопроект із так званого безвізового пакету про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо процедури арешту майна корупціонерів та інституту спеціальної конфіскації, пише Українська правда.

Депутати не змогли ухвалити закон у цілому, тому спікер виніс його на голосування за основу. Це рішення підтримали 264 депутати.

Законопроект дає можливість правоохоронним органам повертати активи від тих осіб, які використовувалися корупціонерами як підставні особи, офшорні компанії, треті особи.

«У законі немає питань, які стосуються спецконфіскації без рішення суду, відбору майна людини без вироку суду в основному кримінальному провадженні», – заявив міністр Павло Петренко, представляючи законопроект в Раді.

У свою чергу,нардеп Сергій Власенко зазначив, що заява Петренка щодо неможливості арешту чи конфіскації майна третіх осіб без вироку суду не відповідає дійсності.

«Цей закон не стосується корупціонерів, цей закон стосується кожного», – зазначив Власенко. «У будь-кого з вас без суду і слідства можна забрати майно», – наголосив він.

Тим часом голова фракції БПП Юрій Луценко визнав, що законопроект є недосконалим, однак закликав підтримати його.

«Коли мати королеви Єлизавети видавала її заміж, то сказала: Заплющ очі і думай про Великобританію», – заявив Луценко.

Депутати повернуться до ухвалення цього законопроекту у четвер, 18 лютого. Оскільки вже 19 лютого Єврокомісія має передати Раді ЄС пропозицію скасувати візи для українців.

Профільний комітет рекомендував Раді доопрацювати законопроект.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ