ВРУ
Парламентарі проголосували за два законопроекти з «безвізового пакету»

Верховна Рада 10 листопада ухвалила закон, яким внесла зміни у Кримінально-процесуальний кодекс щодо уточнення підслідності органів досудового розслідування. За це проголосували 325 депутатів, пише Українська правда.

Документ розподіляє розслідування кримінальних справ між різними правоохоронними органами. У ньому врахована низка рекомендацій Єврокомісії, зокрема, про ліквідацію дублювання підслідності, про ліквідацію альтернативної підслідності щодо терористичних злочинів (ними займатиметься СБУ), а також обмеження СБУ повноваженнями щодо розслідування злочинів проти нацбезпеки і терористичних злочинів. Цей документ входить у пакет законів, необхідних для встановлення безвізового режиму з Євросоюзом.

Також Верховна Рада проголосувала зміни у законодавство щодо процедури спецконфіскації майна корупціонерів. За відповідне рішення проголосували 272 депутати. В законопроект внесли узгодженні зміни. Доповідаючи на засіданні, глава правоохоронного комітету Ради Андрій Кожем’якін розповів, що спецконфіскація стосуватиметься корупційних правопорушень, відмивання грошей, тероризму, незаконного обігу наркотиків та подібних злочинів. Кожем’якін розповів, що процедура конфіскації у третіх осіб у законопроекті прописана точно так, як у відповідній директиві ЄС. Як відомо, 5 листопада Рада провалила голосування за цей законопроект, який входить у «безвізовий пакет».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 5 листопада Верховна Рада провалила розгляд норми Трудового кодексу щодо заборони трудової дискримінації, яка є обов’язковою умовою для скасування Євросоюзом віз для громадян України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ