посол України при ЄС Микола Точицький
За словами Точицького, додатковим викликом для запровадження візової лібералізації є міграційна криза

Європейський Союз знову може відкласти запровадження безвізового режиму для України. Причина полягає в міграційній кризі. Про це заявив посол України при ЄС Микола Точицький, передає Європейська правда.

«Доповідь Єврокомісії документально підтвердила: і Україна, і Грузія повністю виконали свої формальні зобов’язання, тому ЄК рекомендувала Європарламенту та Раді ЄС ухвалити необхідні рішення «найближчим часом», – зазначив він.

«Але коли саме вони будуть ухвалені і коли запрацює безвізовий – питання до 28 країн-членів», – додав Точицький.

Він розраховує, що це відбудеться якомога швидше, адже немає причин затягувати цей процес.

Проте, за словами дипломата, є додатковий виклик для запровадження візової лібералізації між Україною та ЄС, яким Рада ЄС, держави-члени не можуть нехтувати, – це міграційна криза.

«Це не є якоюсь додатковою умовою. Це – форс-мажор, який виник. І, звісно, що окремі європейські держави хотіли б убезпечити себе від міграції з країн Близького Сходу та Африки. І, на жаль, це може також впливати на швидкість ухвалення рішення щодо України», – зауважив Точицький.

За його словами, йдеться про ініціативу ЄК створити процедуру, яка дозволить переглядати рішення про безвізовий вже після того, як воно ухвалено. Є країни Євросоюзу, які вважають, що спочатку потрібно внести ці зміни, а вже потім надавати безвізовий режим Україні.

Проте, як зазначає посол, це не остаточне рішення. Триває діалог між країнами-членами ЄС про те, яким чином надаватиметься безвізовий режим.

Нагадаємо, 20 квітня Єврокомісія поінформувала, що запропонувала Європарламенту та Раді ЄС скасувати візи для громадян України.

Ця пропозиція є результатом позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року, в якій, зокрема, підтверджено, що Україна виконала всі критерії за Планом дій щодо візової лібералізації.

Після ухвалення відповідної пропозиції Європейським парламентом і Радою ЄС громадяни України з біометричними паспортами вже не потребуватимуть віз для здійснення короткочасних подорожей (до 90 днів) до країн Шенгенської зони.

27 квітня в АП повідомили, що запланований на 19 травня 2016 року саміт Україна-ЄС за домовленістю сторін перенесли на вересень, проте остаточна дата ще уточнюватиметься на зустрічі високого рівня в Брюсселі, яка, як очікується, відбудеться наприкінці червня.

Рада Євросоюзу з питань юстиції та внутрішніх справ розгляне питання скасування візових вимог для громадян України на своєму засіданні 10 червня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ