безвізовий режим
Якщо ЄС надасть безвізовий режим, то українських біженців перестануть приймати

Якщо Україна отримає безвізовий режим із Євросоюзом, її можуть внести до переліку «безпечних країн», мешканці яких не мають право претендувати на статус біженця. Про це заявив екс-міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт в інтерв’ю Європейській правді.

За словами політика, ЄС у зв’язку з міграційною кризою може ухвалити перелік «безпечних країн», жителів яких не може бути визнано біженцями і надано їм відповідний статус у країнах ЄС. «А в разі, якщо Україні нададуть безвізовий режим поїздок до ЄС – а я сподіваюся, що це станеться, – те саме може відбутися з Україною, ви також потрапите до переліку «безпечних країн», – заявив Більдт.

«Це не означає автоматичної відмови у наданні статусу біженця тим, хто приїхав з українським паспортом – адже все одно можуть бути особливі випадки, коли людина має право претендувати на цей статус з політичних чи інших причин. Однак, загальне правило має бути саме таким – відмова у наданні притулку та інші процедури, аніж щодо біженців із Сирії», – вважає екс-глава МЗС Швеції.

Нагадаємо, 23 вересня має відбутися саміт лідерів ЄС, на якому лідери вирішуватимуть питання міграційної кризи. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вже висловив сподівання, що мігранти не налякають Євросоюз у візовому питанні.

22 травня на саміті «Східного партнерства» в Ризі було ухвалено декларацію, у якій йдеться, що до кінця цього року Єврокомісія має підготувати звіт про виконання Україною критеріїв, необхідних для запровадження безвізового режиму. Два ключових питання у впровадженні безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом – це біометричні паспорти й захищені кордони.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 31 серпня до Києва прибули 8 місій Європейського Союзу для перевірки виконання Україною критеріїв запровадження безвізового режиму з ЄС.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ