markiyan-lubkivs-ky-j
Маркіян Лубківський назвав ситуацію з безвізовим режимом провалом української дипломатії

Попри те, що Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер бадьоро обіцяє запровадження безвізового режиму для українців до кінця поточного року, експерти кажуть, що його можливо доведеться чекати до 2020-го.

Як відомо, 24 листопада у Брюсселі стартував вісімнадцятий саміт Україна – ЄС. Ще заздалегідь було відомо, що запровадження безвізового режиму для українців  не оголошуватимуть.

Водночас на брифінгу в рамках саміту Президент ЄК Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна виконала всі вимоги для запровадження «безвізу»: «Я впевнений, що незважаючи на труднощі й суперечності, які можуть існувати між деякими державами-членами і Європарламентом, ми зможемо надати Україні безвізовий режим до кінця року».

Єдиною перешкодою для цього, за його словами, є те, що Єврорада та Європарламент ще не домовилися про точний механізм припинення такого режиму.

Тим часом дипломат, надзвичайний і повноважний посол Маркіян Лубківський вважає, що  загрозою для запровадження безвізового режиму з ЄС є не лише механізм його припинення.

«В українців відбирають право вільного пересування», – заявив Лубківський та назвав це «провалом» української дипломатії.

«Ну, не можуть керівники держави чи дипломати називати дати, які вже ось вп’яте не стають реальністю для людей», – заявив Лубківський.

Дипломат каже, що ані сьогодні, ані завтра «безвізу» не буде. І зауважив, що задля візової лібералізації потрібно ефективно боротися з корупцією та злочинністю, чого в Україні не відбувається.

Він, зокрема, зазначив, що низка країн, які не є членом ЄС, вже користуються безвізовим режимом.

«ЄС нам каже, що не може надати «безвіз», бо ще не пройдена процедура виходу із «безвізу». Що заважає відпрацювати цей механізм пізніше, після того як Україні нададуть безвізовий статус? Тобто, мені здається, причини є набагато глибші, ніж нам розказує влада і Брюссель», – заявив Лубківський.

Він також заявив, що ЄС лише почав розробляти систему в’їзду: «Називаються певні дати. Ця процедура тільки почалася, нещодавно у Брюсселі була презентація. От датою запровадження цього режиму називають 2020-й рік. От я дуже боюся, щоби ми не опинились в ситуації, коли нам скажуть почекати до 2020 року», – наголосив Лубківський.

Нагадаємо, 17 листопада Комітет постійних представників Євросоюзу дав згоду на початок міжінституційних переговорів щодо безвізового режиму для України, дозволивши старт переговорів між Радою ЄС та Європарламентом. Безвізовий режим для України та Грузії набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу».

Читайте: Безвізовий режим для України прив’язали до виборів президента у Франції

БЕЗ КОМЕНТАРІВ