Владімір Висоцький у ролі Гамлета
Владімір Висоцький у ролі Гамлета

Міністр культури Румунії Іонуц Вулпеску під час заходу з нагоди Міжнародного дня книги вирішив поговорити про важливість читання. Міністр продемонстрував свою ерудицію та повідомив, що цього дня вшановують також пам’ять Вільяма Шекспіра. Пізніше, даючи в інтерв’ю в ході реаліті-шоу на Realitatea TV, Вулпеску сказав, що «видатними письменниками людства були Сервантес і Гамлет». Про це повідомила газета «Молдавскіє вєдомості».

Ця репліка міністра культури викликала бурхливу реакції ЗМІ по всьому світу. Втім, подібні ляпи аж ніяк не є рідкістю. Достатньо згадати, що свого часу міністр культури РФ заявив, що у росіян є додаткова хромосома.

Літературні конфузи нерідко траплялися і в публічних висловлюваннях колишнього Президента України Віктора Януковича. Так, він називав поетесу Анну Ахматову «Ахметовою», поета Павла Беспощадного – «Безсмерним», письменника Гулака-Артемовського – «Артемівським» (за аналогією із шампанським), переплутав діяча міжнародного робочого руху Августа Бебеля з одеським письменником Ісааком Бабелем. А російського прозаїка Антона Чєхова назвав «великим українським поетом».

Інформаційний Акцент

2 КОМЕНТАРІ

Comments are closed.