ATО
«Укрбуд» продає за 2 млн. квартири, збудовані для бійців АТО

Корпорація «Укрбуд» виставила на продаж квартири, які мали передати бійцям АТО та працівникам МВС. Про це йдеться у розслідуванні Наших грошей.

Варто зазначити, що корпорація отримала від Київради право будувати житловий комплекс в Києві під гарантії передачі 100% квартир військовослужбовцям. Мова йде про ЖК «Верховина» у Святошинському районі столиці, право будувати який Київрада надала 20 листопада 2014 року. Тоді депутати керувалися листом від керівника київської міліції Олександра Терещука про те, що всі квартири будуть передані міліціонерам та бійцям АТО, адже замовником будівництва виступало саме Головне управління МВС в Києві, яке і отримало ділянку на проспекті Перемоги, 109. «Щодо виділення житла для бійців, які в АТО, є гарантійний лист від замовника, де вони визначають не якийсь відсоток, який буде переданий, а гарантують 100%-ну передачу цих житлових приміщень, які будуть збудовані, для особового складу, а також учасників антитерористичної операції», – наголосив тоді голова земельної комісії, нинішній секретар Київради Володимир Прокопів.

Підрядником будівництва МВС обрало ТОВ  «Укрбуд девелопмент», що входить до начебто державної корпорації «Укрбуд». Однак, компанія не планує передавати жодну квартиру у цьому комплексі бійцям АТО – всі вони вже викладені на продаж за ціною 1-2 мільйони гривень.

Своєю чергою, керівник столичної міліції Олександр Терещук, який раніше гарантував передачу всіх цих квартир бійцям АТО і співробітникам МВС, відмовився надати коментарі. Як відомо, сам Терещук живе у 3-поверховому котеджі, збудованому на арештованій землі. Раніше він був звільнений у рамках люстрації, однак Президент повернув його на посаду. Нещодавно він пройшов переатестацію та був призначений керівником київської поліції.

Журналісти «Наших грошей» виявили ще один об’єкт, який «Укрбуд» будує з порушенням закону. Це житловий комплекс «Переможець», на Воскресенській, 2-А у Києві компанія зводить на землі з самовільно зміненим цільовим призначенням. Київрада не надавала компанії відповідного дозволу.

Корпорація «Укрбуд» – структура, в яку входять десятки фірм. Її керівником є Максим Микитась, депутат Київради минулого скликання від «УДАРу»  – партії мера Віталія Кличка. «Укрбуд» вважається державною корпорацією, однак насправді, за даними журналістів, відсоток держави у ній мізерний. Зокрема, низка компаній мають своїми власниками підставних осіб з Кіпру та Белізу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ