В Україні для військових АТО будуть виробляти біонічні протези
В Україні для військових АТО будуть виробляти біонічні протези

В Україні виготовлятимуть протези верхніх кінцівок для учасників АТО за біонічною технологією. Про це на прес-конференції розповів директор компанії «Ортотех-Сервіс ГмбХ» Олександр Стеценко, повідомляє Укрінформ.

«Це технологія біонічного протезу 2-го покоління. Це дуже складна технологія. Наші спеціалісти давно цікавилися нею, була проведена підготовча робота, навчання, підготовка спеціалістів, ми отримали сертифікати. Зараз ми можемо не лише виготовляти, але й здійснювати сервісне обслуговування», – сказав Стеценко.

За його словами, протез, виготовлений за цією технологією, має 14 видів захвату, на відміну від тих протезів, що виготовляються тепер в Україні. Ним можна виконувати рухи, які потребують точності, наприклад, відкривати двері ключем, працювати комп’ютерною мишкою, тримати крихкі речі. «Це перший крок, який ми зробили в інтеграції України в світові технології протезування. Головне – надавати суто технологічну, за світовими стандартами, допомогу», – сказав на прес-конференції перший заступник міністра соціальної політики України Василь Шевченко.

Крім того, Стеценко повідомив, що, аби користуватися цим протезом, потрібна спеціальна підготовка пацієнта та тренування. Компанія «Ортотех-СервісГмбХ» отримала від Благодійного фонду «Ukraine Aid» тренувальний біонічний протез, який використовуватиметься під час підготовки бійців, які втратили верхні кінцівки, до протезування. «Наша мета – змінити життя воїнів, які постраждали. Щоб їхнє життя повернулося до того рівня, який вони можуть собі дозволити, маючи вже такі пошкодження», – сказала представниця БФ Ukraine Aid Наталія Трембач.

За її словами, компанія-виробник RLS Steeper надала велику знижку на цей протез, а кошти на нього допомогла зібрати українська діаспора в Великобританії. «Якщо ця технологія зайде в Україну, ми зможемо протезувати бійців в Україні та надавати їм сервісне обслуговування», – сказав голова Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко.

За його словами, зараз протезування верхніх кінцівок потребують 307 людей. Суму, яку виділяє держава на протезування однієї кінцівки, збільшено з 500 до 900 неоподаткованих мінімумів, також зараз готується відповідний законопроект та розпорядження уряду щодо збільшення цієї суми до 2 млн грн, повідомив Дерев’янко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними на травень 2015 року, понад 300 учасникам АТО довелося ампутувати кінцівки. Зазначимо, у червні волонтери організували всеукраїнську акцію зі збору та переробки пластикових пляшок і окремо кришечок-закруток – їх будуть використовувати для протезування воїнів АТО.

Читайте: В Австралії стали доступними біонічні руки-протези

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ