Мітинг «зомбі»-активістів, які протестували проти поширення в Україні проросійської пропагандистської газети «Вєсті», відбувся 21 червня під офісом Служби безпеки України в Києві. В акції взяли участь кілька десятків людей різного віку, передає РБК-Україна.

Марш «зомбі» пройшов від Національної опери до офісу СБУ. Дорогою до відомства активісти, одягнені в шапки-вушанки, скандували саркастичні гасла «Путін – президент», «Київська народна республіка», «Новоросія», «Більше «Вєстєй» – більше смертей!», «Тільки журналісти «Вєстей» говорять правду!», «Читайте «Вєсті», танцювали «Калинку-малинку» і грали на баяні.

Мета акції, за словами активістів, – привернути увагу суспільства до проблеми російської пропаганди в Україні, зокрема у вигляді газети «Вєсті». Активісти також встановили біля входу в СБУ табличку з написом «Вєсті», спасибі за підтримку російської пропаганди!», яку після завершення акції прибрали співробітники офісу СБУ. Жодних сутичок та протистоянь під час акції не було.

За словами «зомбі»-активістів, такі акції біля місць роздачі газети проводяться вже близько двох місяців. Вони мають пройти біля Генеральної прокуратури, Міністерства інформполітики та Адміністрації президента.

Нагадаємо, що 18 червня податківці призупинили роботу редакції «Вєсті», вилучивши комп’ютери. Окрім того, СБУ продовжує розслідування кримінальної справи, порушеної проти колишнього головного редактора часопису «Вєсті. Репортер», громадянина РФ.

Офіційно декларований 350-тисячний наклад «Вєсті» щоранку безкоштовно роздають у найбільших містах України, де також мовить однойменна FM-радіостанція. Згідно з даними представників РНБОУ, проект фінансується з території РФ кланом Віктора Януковича та російськими навколоурядовими структурами.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2 червня у Києві розповсюджувач газети «Вєсті» покусала активістів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ