ОУН-УПА
Число прихильників визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України вперше перевищило число противників

Згідно з результатами дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у жовтні 2015 року, 41% опитаних українців підтримує ідею визнати Українську повстанську армію (ОУН-УПА) учасниками боротьби за державну незалежність України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У прес-релізі, оприлюдненому в понеділок, 12 жовтня, прес-службою соцгрупи, повідомляється, що не підтримують таку ідею 38% опитаних, а ще 21% не визначився з цього питання. У «Рейтингу» зазначають, що протягом 2014-2015 років кількість прихильників визнання ОУН-УПА зросла з 27% до 41%, натомість, противників цієї ідеї істотно зменшилася (з 52% до 38%). «Таким чином, вперше за роки дослідження даного питання кількість прихильників визнання ОУН-УПА в Україні перевищила кількість противників», – констатують соціологи.

Ідею визнати ОУН і УПА учасниками боротьби за державну незалежність України більше підтримують на Заході (76%), а найменше– на Півдні (27%) і Сході (23%).

У «Рейтингу» зазначають, що «чим молодші респонденти, чим вищий рівень освіти й доходів, тим більше вони підтримують визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України». Також відносно більше підтримки визнання спостерігається серед чоловіків і україномовних респондентів.

В опитуванні брало участь населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонам і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1800 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Терміни проведення дослідження: 1-6 жовтня 2015 року.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада ухвалила закон про визнання організацій, які боролись за незалежність України у ХХ столітті. Законом передбачається визнання таких організацій, як Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатську січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українська Гельсінська спілка тощо.

Читайте: Соцопитування: військові дії РФ у Сирії – це початок Афганістану

Інформаційний Акцент

  • Олександр

    За цей час олігархи виростили покоління одурманеної табачниковою історією молоді. От вона і стала тим приростом населення, що визнає фашистів борцями за незалежність, борцями, що згодні були зробити Україну протекторатом фашистської Німеччини.

  • Екатеринослав

    После отделения Новороссии % будет ещё выше,лично я ложил на бендер