Білорусь, кордон
Протяжність державного кордону Білорусі та України становить 1084 км

Білорусь демонструє підвищену увагу до безпеки південних рубежів через події, які відбуваються на території України. Про це в ефірі білоруського телеканалу ОНТ заявив виконуючий обов’язки держсекретаря Ради безпеки Білорусі Станіслав Зась.

«Ми брали під увагу ті події, які відбуваються на території України, – розповсюдження зброї, боєприпасів, зокрема, в тих областях і районах, які межують з нашою країною. Звичайно, в цій ситуації ми повинні приділяти підвищену увагу безпеці наших південних рубежів, на кордоні у південному напрямку», – сказав Зась.

Разом з тим, в. о. секретаря Радбезу зазначив, що в цілому така перевірка не була спричинена надзвичайними обставинами. Так, у минулому році вона проводилася на північно-західних рубежах. Він наголосив, що за останні два роки «зроблено велику роботу на південних рубежах із посилення держкордону та його облаштування, демаркації, створення нових постів, оснащення сучасним інженерним обладнанням».

«Ми не відгороджуємося стіною від братнього українського народу, – сказав він. – Навпаки, наші пункти пропуску розвиваються, удосконалюються. Йдеться про облаштування цивілізованого кордону між двома державами». Зась нагадав, що протяжність державного кордону Білорусі та України становить 1084 км.

До слова, раніше голова Державного митного комітету країни Юрій Сенько заявляв, що буде посилено митний контроль на кордоні з Україною через потоки нелегальної зброї. А у червні Білорусь влаштувала військові навчання поблизу українського кордону.

Читайте: Der Spiegel: «Європейський вал» Порошенка-Яценюка перетворився на металеву огорожу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ