Трагедія позбавила життя майже 3 тисяч людей
Трагедія позбавила життя майже 3 тисяч людей

У Білому Домі вирішують, чи варто розсекречувати 28 сторінок секретного документа, який стосується терактів 11 вересня. Ці дані могли би розкрити роль мережі вихідців із Саудівської Аравії, що надала підтримку терористам-пілотам у США. Про це повідомляє The Independent.

Під час розслідування було зафіксовано свідчення сотень очевидців трагедії 11 вересня і складено звіт на 800 сторінок, останній розділ якого вилучили з відкритого доступу з міркувань безпеки. Таке розпорядження діяло протягом 13 років.

Сенатор Нью-Йорка Кірстен Джилбренд, який читав звіт, та сенатор Боб Грем вважають, що сім’ї жертв трагедії 11 вересня мають право знати правду перед тим, як президент США Барак Обама здійснить візит на Близький Схід 21 квітня.

Повідомляють, що в січні 2000 року перший з терористів, які здійснили захоплення літаків, прибув до Лос-Анджелеса після участі в нараді Аль-Каїди в Малайзії.

Наголошують, що 15 з 19 терористів були громадянами Саудівської Аравії.

Зазначають, що хоч вони і прибули на Західне узбережжя вперше і майже не володіли англійською мовою, їм вдалося оселитися в Сан-Дієго і закінчити льотні курси за допомогою саудівця Омара Аль-Баюмі. Також повідомляють, що Аль-Баюмі підтримував зв’язок з імамом мечеті в Сан-Дієго Анваром аль-Авлакі, колишнім нібито головним рекрутером «Аль-Каїди».

«Занадто багато збігів, а диму без вогню не буває. Хіба цього недостатньо, щоби відчути недомовки і почати копати глибше та зрештою розсекретити ці 28 сторінок?», – заявив колишній конґресмен від республіканців Тім Рюмер.

Інший колишній конґресмен-республіканець від Флориди Портер Госс при цьому зазначив: «Мова йде про адміністрацію та її відносини із саудитами».

Разом з тим підкреслюють, що звіт, перша частина якого побачила світ у 2003 році, містив фразу: «Ми не знайшли жодних доказів того, що уряд Саудівської Аравії, його органи або старші посадові особи якимось чином фінансували організацію».

Варто зазначити, що сама Саудівська Аравія закликає до розсекречення останніх 28 сторінок документа.

Нагадаємо, 11 вересня 2001 року мусульманські терористи-смертники на двох захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентаґону у Вашингтоні. Третій літак, екіпаж та пасажири якого намагалися нейтралізувати терористів, впав у Пенсильванії.

Трагедія позбавила життя майже 3 тисяч людей і стала поворотним моментом у внутрішній і зовнішній політиці США.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ