Вашинґтон запропонував Москві співпрацю у Сирії
За даними ЗМІ, Вашинґтон запропонував Москві співпрацю у Сирії

США запропонували Росії співпрацю у Сирії проти терористичних організацій «Ісламська держава» та «Аль-Каїда». Про це повідомляє The Washington Post.

«Якщо угода буде укладена, роль США у конфлікті, який триває у Сирії вже 5 років, радикально зміниться, – йдеться у публікації. – У документі йдеться про те, що США закликають Росію проводити спільні авіаудари по «ІДІЛ» та бойовиках «Фронту Аль-Нусра». Також там містяться пропозиції про те, щоб американські і російські військові «працювали разом, щоби перемогти екстремістські групи.

Утім, держсекретар США Джон Керрі відмовився коментувати наявність такого проекту угоди. За словами американських чиновників, наразі договору з Москвою немає і перспективи такої угоди незрозумілі.

«Ми не будемо коментувати деталі документів, які не були затверджені або погоджені», – на умовах анонімності розповів газеті високопосадовець Держдепартаменту.

Імовірно, новостворена американсько-російська «Об’єднана група зі взаємодії» розташується неподалік Аммана, що в Йорданії. На початковому етапі, США та РФ мають поділитися даними розвідки, далі вони «повинні будуть координувати процедури, що дозволять проводити комплексні операції».

У відповідь на цю пропозицію США очікують від росіян того, щоби ті натиснули на Асада і змусили того припинити бомбардування помірної опозиції та цивільного населення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ