Науковці
Досягнути революційного відкриття вдалося завдяки «перепрограмуванню» стовбурових клітин

Японським біологи з інституту RIKEN вдалося виростили зі стовбурових клітин повноцінну шкірну тканину. Вона містить у собі волосяні цибулини і потові залози. Матеріал встигли успішно імплантувати в тіло миші, пише Science Advances.

Досягнути такого результату науковцям вдалося завдяки «перепрограмуванню» стовбурових клітин, під час якого вони вирощували не окремі шари шкіри, а так зване «ембріоїдне тіло». Це своєрідний зародок, що складається з суміші різних «заготовок» тканин. Ключем для всіх цих перетворень став ген Wnt10b.

Коли вчені отримали кілька «зародків», їх імплантували мишам. У організмі гризунів ці органи почали рости і перетворюватися на дорослі тканини тіла. Коли ембріони виросли до достатньо великих розмірів, дослідники їх видалили, зрізали з них шкіру і пересадили її на тіло інших гризунів із пошкодженою шкірою. Учені заявляють, що вона повністю прижилася.

Це відкриття дозволить у майбутньому створювати справжні шкірні імплантати. Вони допоможуть рятувати життя людям із множинними опіками і важкими хворобами шкіри.

Читайте: Революція в медицині: британські медики розпочнуть переливання штучної крові

БЕЗ КОМЕНТАРІВ