Щоб знизити темпи вимирання  людство  має вживати термінових заходів з обмеження впливу на клімат.
Щоб знизити темпи вимирання, людство має вживати термінових заходів з обмеження впливу на клімат

Біологи заявляють: зараз відбувається шосте масове вимирання тварин на планеті Земля. Якщо раніше за 10 тисяч років зникало приблизно 2 види тварин на 10 тисяч видів, то за останнє сторіччя ці показники погіршилися більш ніж у 100 разів. І це пов’язано не з природними катаклізмами, а з діяльністю людини.

Як повідомляє Преса України, при винесенні такого сумного вердикту вчені брали за основу частоту зникнення видів флори і фауни за ті періоди, які пов’язані з попередніми масовими вимираннями тварин. Зіставлення статистичних даних показало, що на Землі зараз відбувається шоста хвиля масового вимирання видів. Сучасний період прирівнюється до того, коли зникли динозаври, птерозаври і морські рептилії 65 мільйонів років тому.

«Ми наголошуємо, що наші розрахунки, швидше за все, дуже сильно недооцінюють масштаби сучасного вимирання, оскільки ми намагалися «намацати» нижню межу того впливу, який діяльність людини надає на роботу екосистем і різноманітність видів», – наголосили дослідники. Темпи масового вимирання просто жахливі, вважають екологи, а незворотні наслідки, на думку науковців, загрожують не тільки тваринам, але і, можливо, людству. І хоча зараз людство не може запобігти вимиранню, проте людина здатна істотно знизити теми його просування. Еколог Пол Ерліх говорить про те, що ще є час, але потрібно вже зараз вживати термінових заходів з попередження зникнення видів шляхом захисту середовища їх проживання та обмеження впливу на клімат.

Інформаційний Акцент

  • Анатолий

    Когда природе нужно что бы исчез какой то вид он исчезнет. И никому от этого хуже не станет.Ну не нада были природе динозаври , и вот их нет . Ну и что ?! Природа без этих “ученых” сделает все не хуже , а даже лучше их. Но все равно первыми вымрут именно ученые, как не прывыкшие к простому добыванию пищи. Так что пускай бросают свои глупые мысли и закатывают рукава. Вот тогда и проживут сколько им предназначено.