При амнезії пам'ять не стирається - просто втрачається доступ до неї.
Досліди над мишами підтвердили, що пам’ять не стирається – просто втрачається доступ до неї

Японські біологи на чолі з лауреатом Нобелівської премії з медицини Судзумієм Тонегавою змогли вилікувати мишей від амнезії, відновивши втрачені спогади за допомогою світла. Нове дослідження дало вченим змогу говорити, що амнезія викликається не непоправним збитком для клітин мозку, а лише блокуванням доступу до неушкодженою пам’яті. Про це повідомляє Лента.Ру.

Головним завданням науковців було з’ясувати, чи можливо повернути спогади, «вибиті» з мозку хімічними засобами. Для цього вони піддавали удару струмом мишей, поміщених в клітку, в результаті чого у них виробилася захисна реакція (завмирання). Потім частині гризунів ввели препарат анізоміцін, що гальмує синтез білків і сприяє амнезії. Інші миші отримали нешкідливий сольовий розчин. Як і очікувалося, при попаданні в клітину у мишей зі стертою пам’яттю не включалася захисна реакція.

Потім, щоб з’ясувати, чи збереглася пам’ять у піддослідних мишей у заблокованому вигляді, чи стерлася назавжди, біологи збуджували світлом клітини мозку, яким за допомогою генної інженерії надали світлочутливість. Після процедури з «повернення» пам’яті миші з амнезією завмирали так само часто, як і гризуни з контрольної групи, незважаючи на те, що забули про своє перебування в приміщенні з електрошоком.

Тепер вчені вважають, що існує можливість повернути втрачену в результаті травми або хвороби пам’ять. «При ретроградної амнезії пам’ять не стирається – просто втрачається доступ до неї. Наші результати покликані стимулювати нові дослідження з біології пам’яті і її відновлення в клінічних умовах», – зазначає Тонегава.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ