ЧАЕС
Мінекології хоче скоротити зону відчуження ЧАЕС

Мінекології ініціює скорочення зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції з нинішніх 30 км в радіусі від АЕС до 10 км, з передачею 2/3 цієї території під біосферний заповідник. Про це 8 травня на брифінгу сказав міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко, передають Українські новини.

За словами міністра, він уже підписав документи про створення Чорнобильського біосферного заповідника. Документи подані на погодження до Міністерства юстиції, після чого будуть передані для підготовки відповідного указу президента. Шевченко зазначив, що на добудову об’єкту «Укриття» на Чорнобильській атомній електростанції залишилося зібрати 75 млн євро.

«Потрібно було зібрати 615 млн євро, зібрали разом 540 млн якраз на цій конференції, залишилося зібрати 75 млн євро, але у нас ще є півтора року для цього і процес збору цих коштів триває: продовжуються переговори з деякими країнами, які ще не дали чіткої відповіді, скільки вони готові будуть внести», – розповів Шевченко. За його словами, зібраних коштів буде достатньо для будівництва конфайнмента протягом року. Міністр нагадав, що завершення повного циклу будівництва укриття планується в листопаді 2017 року.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ