терорист-смертник
У Харкові діють вербувальники «Ісламської держави»

Терорист-смертник, який минулого тижня підірвав себе в Іраку, був завербований в ряди «Ісламської держави» (ІДІЛ) на території України. Про це каналу Аl Jazeera розповів батько смертника, член парламенту Йорданії Мазен Далаїн.

За словами чоловіка, його син Мухамед був завербований до ІДІЛ парою азербайджанців, котрі мешкають в Харкові. Депутат відзначив, що чоловіка-вербувальника звали Ібраґімом, а його дружину, яка вербувала жінок, – Сумая. До цього 23-річний Мухамед вивчав медицину в одному з харківських університетів. «Ця пара активно вербувала молодих завзятих мусульманських студентів до боротьби на боці ІДІЛ в Сирії та Іраку», – розповів Далаїн. Він також зазначив, що разом з його сином до ІДІЛ приєдналася і його дружина – громадянка України. Першу поїздку до Іраку вони здійснили в лютому, в червні ж остаточно залишили територію України, щоби воювати за ІДІЛ.

Зазначається, що разом з ними до «Ісламської держави» приєдналися пари з Чечні й Тунісу. Батько терориста-смертника стверджує, що бував в Україні та не помічав за своїм сином зміни настрою. Він розповів, що говорив з ним про «Ісламську державу» і переконував зосередитись на навчанні, а потім повернутися до Йорданії.

Водночас Мухаммед був не єдиним йорданським студентом Харкова, котрий вступив до ІДІЛ. Керівник йорданської громади Харкова Ракі Равашде стверджує, що принаймні ще один йорданець разом з українською дружиною вступили в ряди ІДІЛ. Видання зазначає, що в Україні навчаються 5 тис. студентів з Йорданії, з них близько 1,5 тис. – в Харкові.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ