Рошен
Для «Бісквітного комплексу «Рошен» віддали 7,5 га землі під Борисполем

«Бісквітний комплекс «Рошен» президента Петра Порошенка таки отримав в обхід земельного аукціону 7,5 гектарів під Борисполем. Керівництво компанії стверджує, що договір укладено на законних підставах, інформують «Схеми».

Ще 8 вересня 2015 року міська влада надала кілька ділянок в оренду комунальному підприємству «Виробниче управління комунального господарства», скориставшись нормою, що для надання ділянок комунальникам аукціон не потрібний.

Згодом між комунальним підприємством і ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» було підписано договір суборенди ділянки площею 7,5 гектара. Таким чином, 7,5 гектара з необхідних 20 корпорація «Рошен» уже отримала на позаконкурсних умовах.

Мер Борисполя Анатолій Федорчук пояснює це рішення тим, що аукціон – це занадто довго, а відтак «подібно смерті».

«Я кинув свою відпустку, прийшов на роботу, запросили їх і кажемо: «Які у вас умови є?». Вони говорять: «Нам треба терміново знайти земельну ділянку у 20 гектарів». І тому проводити аукціон – це треба положення, це є регуляторний акт, це, мінімум, ми б втратили три місяці. Три місяці це було би «смерті подібно», – заявив Федорчук.

Директор ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» Костянтин Півень вважає цю схему абсолютно законною та аргументує тим, що її підтримали депутати міста Бориспіль.

Цікаво, що у вересні 2015 року Півень обіцяв, що бюджет Борисполя отримає 130 мільйонів пайового внеску компанії. Тепер же йдеться лише про 30 мільйонів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ