Москаль
Москаль перейменував одну із вулиць на Закарпатті з Леніна на Джона Леннона

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль підписав розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області в рамках закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки», передає прес-служба Закарпатської ОДА.

Подібний документ став першим не лише на Закарпатті, а й загалом в Україні.

Так, наприклад, за ініціативи Геннадія Москаля вулицю Леніна у с. Калини Тячівського району перейменовано на вул. Джона Леннона.

Окрім того, з’явилися вулиці, які носитимуть імена загиблих воїнів АТО, видатних митців та громадських діячів часів Підкарпатської Русі, Чехословаччини, Угорщини, славетних уродженців Закарпатського краю, які мали видатний вплив на політичне й культурне життя регіону.

«Із 22 лютого повноваження з перейменування вулиць перейшли до мене як голови ОДА. Кілька вулиць були змінені за пропозицією сільських громад (вони не встигли оформити перейменування у відведений законом строк). А решта, зокрема, вулиці на честь загиблого в АТО Віктора Маркуся, президента Чехословаччини Томаша Масарика, видатних угорських та румунських діячів літератури та мистецтва, а також музиканта «Бітлз» Джона Леннона, я змінив на власний розсуд. Наступні розпорядження з декомунізації Закарпаття будуть підписані найближчим часом», – зазначив Геннадій Москаль.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Києві Московський проспект можуть перейменувати на проспект Степана Бандери. Цю пропозицію підтримала комісія з перейменувань.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ