стіна
Угорщина через наплив біженців почала будувати стіну на кордоні з Хорватією

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан попередив свого хорватського колегу Зорана Мілановича про те, що Угорщина почала зводити стіну на кордоні з Хорватією, щоби зупинити потік біженців з Північної Африки та з Близького Сходу, які прямують до Європи. Таку заяву Орбан зробив, виступаючи в ефірі угорського телеканалу М1.

Після того як 15 вересня Угорщина закінчила будівництво 170-кілометрової стіни на кордоні з Сербією, вона вирішила продовжити це загородження на схід, на кордон із Румунією, і на захід – з Хорватією. Після закриття кордону з Сербією, звідки здебільшого прибувають мігранти, Угорщина змогла зменшити кількість людей, котрі перетинають кордон, у 25 разів. Однак цей факт мав і негативні наслідки. Через велике скупчення людей на кордоні виникли сутички мігрантів зі співробітниками правоохоронних органів, кілька угорських поліцейських було поранено.

У свою чергу, біженці стали перетинати кордон між Сербією та Хорватією. За останню добу в Хорватію прибуло приблизно 5 тисяч 650 мігрантів, напередодні повідомлялося про 1,2 тисячі прибулих. Зростає і кількість біженців в інших країнах. Так, у Німеччині число нелегальних мігрантів за добу зросло вдвічі – до 7 тисяч 266 людей. З них 7 тисяч 49 біженців прибули через австрійсько-німецький кордон. Це переважно громадяни Сирії, Іраку та Афганістану. У цілому, від початку вересня Німеччина прийняла понад 100 тисяч біженців. А до кінця року влада країни має намір прийняти майже 800 тисяч мігрантів.

Влада Данії заявила, що готова прийняти додатково одну тисячу біженців за умови, що ЄС прийде до єдиної позиції в питанні подолання міграційної кризи. Про це заявила в четвер міністр з питань інтеграції та імміграції Інгер Стейберг. При цьому країна виділить 100 млн. євро в цьому і наступному роках в рамках загальноєвропейських зусиль щодо врегулювання міграційної кризи в Євросоюзі, заявив данський прем’єр-міністр Ларс Лекке Расмуссен.

Тим часом в Угорщині паралельно з будівництвом стіни прийняли нове міграційне законодавство – контроль за кордоном став значно жорсткішим, також було введено покарання за його нелегальний перетин, що тепер вважається кримінальним злочином. За це діяння відтепер судитимуть і саджатимуть у в’язницю або депортуватимуть. Злочином також вважатиметься і псування прикордонної стіни. Посилюється покарання і для тих, хто перевозить порушників через кордон.

Нагадаємо, Сербія засуджує Угорщину за жорстоке поводження з біженцями. Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич в рамках переговорів з держсекретарем США Джоном Керрі. Він засудив використання водометів і сльозогінного газу при розгоні мітингу мігрантів, а також закриття власних кордонів для біженців.

Агентство ООН у справах біженців звинуватило Угорщину в застосуванні насильства проти мігрантів, які намагалися потрапити в Північну Європу, серед яких були жінки і діти. Представник агентства заявила, що Угорщина мала повне право захищати свої кордони, однак при цьому потрібно було зберігати гуманізм. Замість цього, за її словами, в середу, після того, як Угорщина застосувала сльозогінний газ і водомети проти мігрантів, які намагалися прорватися через кордон, можна було побачити поранених дітей, деякі з яких були розділені з сім’ями.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, напередодні міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС на екстреній зустрічі в Брюсселі не змогли узгодити квоти прийому біженців. Йшлося про розподіл 120 тисяч біженців між країнами Євросоюзу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ