біженці
Швеція тимчасово запроваджує прикордонний контроль через наплив біженців

Швеція сповістила Єврокомісію про тимчасове запровадження прикордонного контролю на кордонах з іншими країнами ЄС. Про це повідомила 13 листопада представник ЄК Міна Андрєєва, передає Интерфакс.

Вона зазначила, що відновлення прикордонного контролю має тимчасовий характер і відповідає Шенгенській угоді. Воно стосується, насамперед, південних портів Швеції та моста через Ересунн, що з’єднує Швецію з Данією і континентальною Європою.

Цей тимчасовий захід запроваджено у зв’язку з кризою біженців у Європі. Шенгенська угода передбачає дві можливості тимчасового відновлення прикордонного контролю. За 24-ю статтею угоди, непередбачені обставини дозволяють запровадити контроль на кордоні на 10 днів з можливим продовженням максимум до 2 місяців. Інша стаття дозволяє за передбачуваними надзвичайними обставинами встановлювати такий контроль на термін до 30 днів з можливістю продовження до півроку.

Два місяці тому контроль на своїх кордонах запровадила Німеччина. Цей термін минув, але Берлін сповістив Брюссель, що продовжує цю міру ще на місяць. Канцлер Німеччини Анґела Меркель раніше попереджала про можливість збройних сутичок у ЄС у разі закриття кордонів від мігрантів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Словенія розпочне почне будівництво бар’єру на кордоні з Хорватією, щоби зупинити приплив мігрантів. Він нагадуватиме конструкції, як у вересні почали монтуватися на кордоні Угорщини й Хорватії. 21 жовтня парламент Словенії навіть ухвалив закон, який розширює повноваження армії для допомоги поліції в охороні державних кордонів. Залізничне сполучення Словенії з Хорватією припинено.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ