Чхон Мон Джун
Кандидата на пост президента ФІФА відсторонили від футболу на 15 років

Комітет з етики Міжнародної федерації футболу на 15 років відсторонив південнокорейця Чхон Мон Джуна від футбольної діяльності, що не дозволить йому взяти участь у виборах президента ФІФА, передає ТАСС.

Причиною санкцій послужило розслідування, розпочате щодо фінансової підтримки, яку він пообіцяв виконавчому комітету організації. У 2010 році Мон Джун поручився вкласти 777 млн. доларів у розвиток футболу у випадку, якщо Південна Корея отримає право провести чемпіонат світу з футболу в 2022 році. Комітет ФІФА з етики розглядав цю ситуацію як конфлікт інтересів, порівнянний з підкупом голосів.

Сам Мон Джун категорично заперечує свою провину, стверджуючи, що його відсторонення викликано виключно фактом участі у виборах президента ФІФА. «Основною причиною санкцій є те, що я спробував чинити опір існуючій структурі влади у ФІФА, – сказав 63-річний функціонер. – Комітет з етики йде проти всіх, хто наважився кинути виклик виконуючому обов’язки глави ФІФА Йозефу Блаттеру. Він діє, як найманий убивця!».

Кореєць також зазначив, що подібні дії комітету ФІФА з етики здатні зірвати вибори президента організації. «Своїми діями вони не тільки відсторонили мене, але й саботують вибори президента і саму ФІФА, – сказав він. – На відміну від Блаттера або колишнього генерального секретаря організації Жерома Вальке, мене не звинувачують у корупції. Для члена виконавчого комітету ФІФА пропозиція допомоги в організації чемпіонату світу в своїй країні – не лише давня традиція, але й природний патріотичний акт».

За словами корейця, він втратив надію поборотися за пост президента ФІФА. «У мене немає надій на те, що на черговому слуханні комітет з етики змінить свою позицію, – сказав функціонер. – Я знаю, що все це обман. ФІФА хвора ще важче, ніж може здатися на перший погляд. Як же безглуздо це виглядає з сторони. Щойно в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Блаттер планує залишитися президентом, почалася кампанія проти всіх кандидатів на його посаду. Вибори ризикують перетворитися на фарс».

Нагадаємо, Блаттер подав у відставку 2 червня. Вибори президента ФІФА відбудуться 26 лютого 2016, до цього часу Йозеф Блаттер виконуватиме обов’язки голови організації. Термін подачі заявок на участь у виборах спливає 26 жовтня.

63-річний Чхон Мон Джун – відомий південнокорейський бізнесмен, політик і футбольний функціонер. Він є одним з нащадків засновника Hyundai і головним акціонером концерну. Завдяки його сприянню право проведення чемпіонату світу 2002 року було віддано Південній Кореї та Японії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 27 травня у Цюріху були заарештовані кілька високопосадовців ФІФА, проти яких у США висунуто звинувачення у хабарництві під час вибору місць проведення світової першості з футболу, в махінаціях з укладенням маркетингових та телерадіомовних угод, у шахрайстві, рекеті й відмиванні грошей.

Швейцарські чиновники розпочали кримінальне розслідування щодо процесу голосування, у результаті якого Росія та Катар стали організаторами Чемпіонатів світу з футболу 2018 та 2022 років.

Читайте: Здоровий глузд для ФІФА – не аргумент: Чемпіонат світу-2022 таки відбудеться взимку

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ