Руслан Коцаба
Коцаба відсидів у СІЗО 15 місяців, а згідно із «законом Савченко», один день у СІЗО дорівнює двом дням тюрми

Блогера і журналіста Руслана Коцабу засудили до 3,5 років позбавлення волі. Відповідне рішення ухвалив Івано-Франківський міський суд. Про це повідомляє видання «Фіртка».

Суд не побачив складу злочину в акредитації Коцаби на окупованій території та в його участі в шоу на російському телебаченні, оскільки він мав право на свободу слова і висвітлення двох точок зору.

«Суд не вбачає ознак державної зради в оприлюдненні Русланом Коцабою відеозвернення до президента України «Я проти мобілізації». Проте його дії кваліфікують згідно зі ст. 114-1 КК України (перешкоджання законним діям Збройних сил України у особливий період)», – оголосив суддя.

Тож, щодо звинувачення у державній зраді Коцабу виправдали і скасували арешт на майно та кошти, що були вилучені під час обшуку. А за заклики відмовитись від мобілізації та перешкоджанні діяльності ЗСУ йому ухвалили вирок – позбавлення волі на 3 роки і 6 місяців.

Пом’якшувальні обставини – перша судимість і двоє малолітніх дітей. Вирок може бути оскаржений в 30-денний термін від дня його оголошення.

Нагадаємо, прокуратура просила засудити обвинувачуваного до 13 років позбавлення волі за статтею 111 Кримінального кодексу (державна зрада). Як повідомив на суді прокурор, Коцабу зняли з військового обліку ще 2006 року, але при цьому 17 січня 2015 року він розмістив в Інтернеті відеозвернення до Президента України, в якому публічно відмовився від мобілізації та закликав усіх чинити за його прикладом. Також він їздив на окуповану територію. В одному з роликів з Луганської ОДА він звинуватив військових ЗСУ у вбивствах мирних жителів.

22 січня 2015 року Коцаба, отримавши запрошення від російських журналістів, взяв участь у програмі «Врємя покажет» на «Пєрвом каналє», під час якого частково продемонстрували його звернення. Учасники програми звинуватили українську владу в убивстві мирних жителів. Потім на запрошення російських журналістів Коцаба вилетів до Москви на ефір телеканалу «Россія-1» для участі в програмі антиукраїнського спрямування. У програмі «НТВ» Коцаба заявив, що мобілізованим доведеться вбивати таких самих українців.

Також, на думку прокуратури, він отримав від російського журналіста завдання виконати замовний матеріал про відмову від мобілізації жителів Прикарпаття. Була досягнута домовленість, що Коцаба готуватиме репортажі нібито з власної волі та публікуватиме їх на YouTube.

Сам Коцаба вважає, що його справу фальсифікували.

«За 15 місяців, які я перебуваю у в’язниці, суд і всі присутні не почули жодного доказу, жодного факту про мою державну зраду. Шановні, ви зараз присутні на підлій ганебній сторінці історії України, коли влада хоче змусити адекватних людей замовкнути. Мене закриють, щоби ви всі мовчали про те братовбивство, яке відбувається на Донбасі, на якому влада зробила бізнес. Влада зараз дійшла до межі, за якою починаються репресії», – заявив він.

Як відомо, у СІЗО Руслан Коцаба відсидів 15 місяців, а згідно із «законом Савченко», один день у СІЗО дорівнює двом дням тюрми.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ