Крим
Між енергетичною та морською блокадою Криму буде ще одна блокада, повідомив Іслямов

Кримчанам варто очікувати нової блокади півострова. Про це заявив координатор громадянської акції Ленур Іслямов, не повідомивши подробиць, інформує Радіо Свобода.

«Між енергетичною та морською блокадою Криму буде ще одна блокада, і про неї скоро дізнаєтеся, зараз говорити поки не буду. Днями про неї дізнаєтеся», – зазначив Іслямов. «Це вже військова операція, тому я не можу поки що про це казати. Однак скажу, що морська блокада Криму вже розпочалася. Тому що турки, коли збили цей літак, який потрапив на їхню територію, уже здійснюють блокаду Босфору й Дарданеллів. Залишається лише Керченська протока, а ми вже нею займаємося, вже зайнялися», – заявив Іслямов.

Читайте: У Росії почалися проблеми з проходженням Босфорської протоки

Як повідомляв Інформаційний Акцент, російський суд арештував майно колишнього віце-прем’єра Криму, власника телеканалу «АТР» Ленура Іслямова. За словами «прокурора» анексованого Росією півострову Наталі Поклонської, таким чином «влада» хоче відшкодувати заподіяні блокадою збитки.

Тим часом аналітик Renaissance Capital Владімір Скляр порахував, скільки потрібно грошей для забезпечення енергетичної незалежності Криму. Загальна сума коштів сягає $2 млрд. За його оцінками, для енергетичної безпеки півострову необхідно отримувати 1350 МВт. З цією метою вироблення енергії збільшить Ростовська АЕС, буде побудовано чотири парогазові установки на Таманському півострові сумарною потужністю 940 МВт. Останній проект обійдеться приблизно в $1,1-1,3 млрд. Додаткові потужності для вироблення 1 ГВт у Криму – ще на $400-450 млн дорожчі.

Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. 26 листопада Джемілєв заявив, що учасники енергоблокади Криму наразі не вважають за потрібне відновлювати постачання електроенергії до півострова.

Читайте: Ще один «подарунок» для Путіна – банківська блокада анексованого Криму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ