Путін- Асад
Путін натякає на готовність змістити Асада

Росія надсилає сигнали США та Саудівській Аравії про те, що може дозволити послабити владу Президента Сирії Башара Асада, оскільки прагне створити єдиний фронт проти «Ісламської держави» і зберегти вплив в регіоні. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на посадових осіб та сирійських лідерів опозиції.

За інформацією видання, чиновники з трьох країн, а також від опозиції провели переговори про можливі терміни усунення Асада після того, як у червні президент РФ Владімір Путін відвідав сина короля Саудівської Аравії Салмана. Саудівська Аравія є головним регіональним ворогом Асада, а Росія є його давнім союзником. Громадянська війна в Сирії сприяла розширенню «Ісламської держави», а останні російські зусилля з припинення конфлікту призвели до того, що наслідки від сирійської кризи розширилися на Захід, оскільки тепер сотні тисяч мігрантів шукають притулку в Євросоюзі.

Однак політика Путіна в Сирії не є очевидною. Одним з можливих сценаріїв, які зараз розглядаються, за словами американських і російських чиновників, є варіант позбавлення Асада влади, але при цьому сирійський лідер тимчасово залишиться головою держави. Водночас Росія нарощує військову допомогу Сирії. Один з американських чиновників зазначив, що поки невідомо, чи готовий Путін до маргіналізації Асада, чи він зможе переконати його піти спокійно.

Путін може вибирати зараз два варіанти подальшого розвитку подій – допомогти Асаду залишитися при владі, або посилювати свій вплив у регіоні, коли сирійський лідер буде зміщений. Якщо російський лідер продовжує посилювати підтримку Асада, то саудівці реагуватимуть шляхом нарощування їхньої допомоги повстанцям, вважає колишній радник уряду Саудівської Аравії Джамал Хашоггі. «Той факт, що росіяни посилають військовослужбовців до Сирії, наразі доводить, що це не дипломатія, це війна», – сказав він.

Нагадаємо, у серпні Президент Сирії Башар Асад заявив, що довіра арабської республіки до Росії залишається на високому рівні. «Ми відчуваємо велику довіру до росіян, вони довели протягом багатьох десятиліть, що є щирими друзями, – сказав Асад.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД», щоби підтримати режим Башара Асада. Британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову. 7 вересня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі.

Зазначимо, що за інформацією позаштатного радника міністра інформаційної політики України Олександра Бригинця, проросійських бойовиків на Донбасі активно вербують найманцями в Сирію

Читайте: The Washington Times: «Путін-нюхач» тягне руку за шматком «сирійського трупа»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ