Україна США
На думку Бершидського, меседж Байдена українцям звучав так: «Не розхитувати човен»

«Байден сказав Україні… нічого не робити», – вважає оглядач Bloomberg View Леонід Бершидський.

«Візитів Віце-президента Джо Байдена в Україну завжди чекають із нетерпінням: його вважають глашатаєм західних покровителів країни, високопоставленим державним діячем, здатним вирішити конфлікти всередині української панівної еліти й спрямувати її шляхом реформ. Проте на цьому тижні Байден послав суперечливі сигнали», – пише автор.

У рамках візиту до Києва Байден виголосив у Раді наснажливу промову, але вона «прозвучала слідом за низкою зустрічей, під час яких Віце-президент, помічниця держсекретаря Вікторія Нуланд і посол США Джеффрі Пайєтт наполягали на стриманій лінії: зберегти критикований уряд і дотримуватися Мінських угод з Росією до закінчення війни на сході. Послання таке: США з усією очевидністю хочуть, щоб Україна створювала якомога менше проблем», – вважає автор.

11 грудня добігає річний імунітет Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Це означає, що його вороги, надто в команді Президента Петра Порошенка, спробують позбутися його, зазначає журналіст. Днями Міхеїл Саакашвілі зробив сенсаційну презентацію на організованому ним антикорупційному форумі. Він продемонстрував, за його словами, схему корупційних махінацій, які коштували Україні 5 млрд. доларів на рік. У цій схемі виявилися українські олігархи, такі як Рінат Ахметов, Ігор Коломойський і Дмитро Фірташ (якого розшукують США за звинуваченням у корупції), а в центрі – Яценюк, пише Бершидський.

Однак для Байдена і навіть для Президента Барака Обами Яценюк – такий самий партнер на переговорах, як і Порошенко, зазначає автор. Таким чином, меседж Байдена українцям звучав так: «Не розхитувати човен». На думку Бершидського, «його справжньою метою було переконати українських лідерів дотримуватися мінського компромісу з Президентом Путіним, припинити збройний конфлікт і реінтегрувати схід країни до складу України, хай навіть на умовах, вигідних Москві».

Мінські домовленості вкрай непопулярні, але Київ не може відверто не коритися, бо залежить від Заходу і фінансово, і з погляду стримування Путіна. «Таким чином, Україні загрожує період нав’язаної стабільності, хоча, найпевніше, це не те, що їй потрібно», – підсумовує автор.

Читайте: The New York Times: Байден вимагав від парламентарів навести в Україні лад

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Віце-президент США Джозеф Байден відвідав Київ з офіційним візитом. На зустрічі з нардепами він заявив, що Генеральний прокурор України Віктор Шокін має піти у відставку. Також Байден розкритикував зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях. Не вдоволений американський високопосадовець і роботою «уряду камікадзе» – він вважає, що цю команду треба «перезапустити».

Як відомо, 11 грудня Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк має виступити зі звітом про діяльність свого уряду перед депутатами Верховної Ради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ