Лікар
Серед тих, хто лікувався протягом року у лікарнях, 92,6% купували за свій рахунок медикаменти

В Україні торік лише 3,8% хворих змогли скористатися послугами безкоштовної медицини. Число сімей, які не могли собі дозволити отримати необхідну медичну допомогу, за рік зросла на 38%, передає ZN.UA.

Зазначають, що серед тих, хто лікувався упродовж року в лікарнях, 92,6% купували власним коштом медикаменти, 80,3% – їжу, 65,2% – постільну білизну.

Окрім того, в 2015 році через зростання цін на 38% побільшало домогосподарств, які не можуть собі дозволити отримання необхідної медичної допомоги та придбання ліків і медвиробів. Їхня частка в загальній кількості домогосподарств за рік з 20,3% сягнула 28,6%.

Держстат наводить причини, з яких унеможливлюється отримання медичної допомоги та придбання ліків: великі черги, відсутність фахівців потрібного профілю, високі ціни і вартість послуг, брак вільних місць.

Загальна сума, яку цього року планують витратити на систему охорони здоров’я, становить майже 56,5 млрд. гривень, що значно менше за реальні потреби та навіть ту суму коштів, яку було закладено в бюджеті торік.

Читайте: Українці стали жити довше – середня тривалість життя зросла до 71 року

БЕЗ КОМЕНТАРІВ