Редис
Фігурки з редису

У мексиканському місті Оахака провели різдвяний фестиваль коренеплодів. Королевою цього вечора стала редиска. Щоправда, з неї не готували страви, а вирізали різноманітні фігурки, пише 5 канал.

Різьбярі змагалися у вправності і навіть створювали фігури політиків в натуральну величину. Цього року у змаганнях взяли участь 145 учасників.

Історія цього фестивалю бере свій початок у 1887 році. У той час на плато Оахака, мешкали індіанці-сапотеки. Коли іспанський конкістадор Ернан Кортес здобув перемогу над вождем індіанців, він став власником цього мексиканського плато. На завойованих землях маркіз вирішив вирощувати редис. Щоправда, тамтешня земля була малопридатною для вирощування культур.

Незважаючи на це, редис мав високу життєздатність. Насіння провалювалось між каменів у ґрунт і проростало, заповнюючи вільні місця в землі. При цьому плоди набували чудернацьких форм. Місцеві жителі, викопуючи такий редис, дійшли висновку, що природа вклала в ці овочі свій своєрідний сенс. Вони відібрали найцікавіші коренеплоди і використали їх для реклами свого промислу.

Так і з’явилась традиція проводити щоп’ятниці змагання. Той, у кого редис був найхимернішим, здобував перемогу.

Читайте: Бананові плантації на планеті – на межі зникнення

БЕЗ КОМЕНТАРІВ