Богдан Яременко, дипломат, керівник Майдану закордонних справ
Богдан Яременко, дипломат, керівник Майдану закордонних справ

Вперше оцінив функцію ФБ – позначку «у безпеці». Дуже радий, що щоразу більше стамбульських друзів і знайомих знаходжу позначеними зеленим «у безпеці». Це полегшення.

Четвертий найбільш завантажений аеропорт в Європі, 11-й в світі, аеропорт імені Ататюрка в Стамбулі є своєрідним другим корпусом українського консульства. Навіть генконсулу побувати в аеропорту двічі-тричі на добу – не дивина. Дехто з консулів там майже живе. Перші рейси в та з України відбувають/прибувають в Ататюрк одразу по 5-й ранку. Останні – після 23-ї. Три-чотири авіарейси щодня лише на Київ. Фактично щоденне авіасполучення з Одесою, Харковом, Львовом. Раніше – ще й Сімферополь та Донецьк. Нині ніби ще й Івано-Франківськ та Херсон. Думаю, іноді дістатися з одного кінця України в інший найшвидше і найкомфортніше може бути транзитом через Стамбул.

Для консулів справа навіть не в багаточисельних делегаціях України, що транзитом і нетранзитом прибувають і відбувають. Деякі вимагають до себе увагу лише з огляду на власне розуміння свого статусу. Деякі реально потребують допомоги. За 3,5 роки чого тільки не ставалось в та навколо аеропорту? Були і повішені, і мертві, і побиті, і загублені, і обікрадені, і п’яні до втрати гідності та свідомості…. Був навіть генерал з однієї екзотичної країни, уряд якої був не проти щось у нас купити з дорученням з Києва: «Генерала не пустили на рейс до Києва, бо він був без візи: знайти в аеропорту, розв’язвти усі проблеми і відправити в Київ найближчим рейсом. «Чи умієте ви знаходити в закритій транзитній зоні аеропорту, в якій за рік буває понад 40 млн. пасажирів генерала без форми?

Міжнародний термінал аеропорту розташований за 2,4 км від нашої колишньої резиденції та на відстані 4 км від консульства (дорогою, бо навпрошки через злітну смугу не буде і 1,5 км). Для мене теракт в аеропорту Ататюрка – це як теракт у мене вдома.  Тому я дуже радий, що ніхто зі співробітників консульства в Стамбулі не постраждав. І що зеленого «у безпеці» в ФБ стає щохвилини більше. Нехай так буде з усіма. І шкода тих, хто сьогодні став жертвою чергових закомплексованих виродків, в яких немає імен, національності та релігії.

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ