Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Очевидно, що через шквал критики і несприйняття недільних одкровень нашого президента «про безвіз з ЄС з 24 листопада» стратеги Банкової кинулись затуляти інформаційну амбразуру могутніми грудьми заступника глави адміністрації президента Костянтина Єлісєєва.

Саме того чоловіка, який за посадовими обов’язками є зовнішньополітичним радником президента, і мав би стримувати Порошенка від дурниць в ефірах про ЄС та інші зовнішньополітичні теми.

Логіка є – не впорався з підготовкою президента до ефіру – йди і розгрібай наслідки.

Ну, і Костянтин вирішив, що не може дуже відрізнятися від президента (помічники часто копіюють своїх начальників так само, як коти своїх господарів), а тому має ощасливити нас хорошою новиною – виявляється, в ЄС існує консенсус (загальна згода) щодо надання Україні безвізу. Ну, перемога.

Але проблема в тому, що цей консенсус був сформований в ЄС, не буду зараз перевіряти точну дату, 7 чи 10 років тому – перед початком переговорів з нашою державою щодо умов запровадження безвізових поїздок для наших громадян.

Так працює ЄС – спершу ухвалюється рішення (досягається консенсус) щось зробити, і лише після цього починають це робити. Очевидно єдиним на сьогодні винятком з цього правила стала Голландія з її «українським референдумом». І саме тому, що референдум відбувся вже після сформованого консенсусу (згоди уряду цієї країни поміж інших) маємо підстави сподіватися, що процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС таки буде завершено. Тобто ЄС не живе за правилами «ви смажте, а риба буде» або «проводимо вибори, а припинення вогню потім буде».

Проблема на сьогодні не у наявності чи відсутності консенсусу в ЄС щодо безвізу з Україною, а у незавершеності процедури ухвалення відповідного рішення. З давно існуючим консенсусом з цього питання.

А між тим, схоже, що все дуже погано на Банковій, якщо нас починають радувати хорошими новинами десятирічної давнини.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ