Дипломат, «Майдан закордонних справ»

Богдан Яременко: Чому «обурлива» заява послів мене не обурила

Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Ще раз без гумору про заяву послів європейських країн, США і Канади щодо відставки Айвараса Абромавичуса.

Звісно, це — кричуще порушення дипломатичної практики, етикету. Звісно, заява десяти послів щодо відставки нашого міністра економрозвитку є неприкритим втручанням у внутрішні справи України.

Але зовсім інше питання, чи є це втручання неприпустимим?

По-перше, існує серйозний сумнів, чи здатна українська влада контрольовувати ситуацію в Україні без прямої і активної допомоги держав, чиї посли підписали заяву. Отже, хто є хто і хто що робить в українському Кабміні — вже не є суто українською внутрішньою справою.

По-друге, чи зачіпає і йде врозріз із інтересами української держави та українського суспільства заява десяти послів? Що в ній шкодить нам? Невже ми проти реформ? Невже ми не вважаємо наших лідерів такими, що керуються дріб’язковими мотивами і погрязли в корупції та брехні, ігноруючи потреби власного народу?

Думаю, що ми, український народ, загалом і в цілому повністю солідарні з такою постановкою питання. Більше того, як видно, з такою постановкою питання багато хто солідарний навіть у правлячому українському класі.

Тому, думаю, українське суспільство не повинна обурювати ця обурлива з точки зору дипломатії заява.

Адже наш суверенітет нам потрібен зовсім не для того, щоб гарантувати «еліті» право обкрадати нас без «зовнішнього втручання».

Ось така дипломатія.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ