Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Ще раз без гумору про заяву послів європейських країн, США і Канади щодо відставки Айвараса Абромавичуса.

Звісно, це — кричуще порушення дипломатичної практики, етикету. Звісно, заява десяти послів щодо відставки нашого міністра економрозвитку є неприкритим втручанням у внутрішні справи України.

Але зовсім інше питання, чи є це втручання неприпустимим?

По-перше, існує серйозний сумнів, чи здатна українська влада контрольовувати ситуацію в Україні без прямої і активної допомоги держав, чиї посли підписали заяву. Отже, хто є хто і хто що робить в українському Кабміні — вже не є суто українською внутрішньою справою.

По-друге, чи зачіпає і йде врозріз із інтересами української держави та українського суспільства заява десяти послів? Що в ній шкодить нам? Невже ми проти реформ? Невже ми не вважаємо наших лідерів такими, що керуються дріб’язковими мотивами і погрязли в корупції та брехні, ігноруючи потреби власного народу?

Думаю, що ми, український народ, загалом і в цілому повністю солідарні з такою постановкою питання. Більше того, як видно, з такою постановкою питання багато хто солідарний навіть у правлячому українському класі.

Тому, думаю, українське суспільство не повинна обурювати ця обурлива з точки зору дипломатії заява.

Адже наш суверенітет нам потрібен зовсім не для того, щоб гарантувати «еліті» право обкрадати нас без «зовнішнього втручання».

Ось така дипломатія.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ