Богдан Яременко, дипломат, керівник «Майдану закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник «Майдану закордонних справ»

На Майданівській кухні була сьогодні дискусія – хто зна, чим хвалитися в 25 років України?

Я був категоричний – не сприймаю думку, що особливо нічим.
1. Україна стала одним з помітних світових сільгоспвиробників.
2. Україна є однією (здається з 8-10) світових авіабудівних держав. З космічною галузю дещо гірше – можна сказати, що продовжуємо залишатися косімчною державою.
3. Україна є одним з найактивніших контрибуторів в міжнародну миротворчість.
4. Україна є країною феноменальної здатності народу та громадянського суспільства відстоювати те, у що вірять. Наш Майдан, Революція Гідності, волонтерство – це світові бренди.

Дискутували окремо питання, а що ж з культурою? Тут моя позиція проста – сфера культури, за винятком попси, є сферою особистого, і взагалі не повинна бути мірилом суспільної успішності, розвинутості тощо. Але якщо хтось хоче спробувати на цьому поприщі, то будь ласка, Україна, здається, єдина з країн за останні 25 років виграла «Євробачення» двічі. Україна є власником далеко не локальних брендів «ОЕ» та «ВВ». В Україні розвиваються усі форми і жанри мистецтва. Ніде ми не обділені й точно нічим не гірші за інших.

Зрештою і у спорті 25 років Україна була зовсім не інвалідом. Та й наші параолімпційці завжди були на висоті. Але поза тим маємо бренди Кличко, Шевченко, «Шахтар» (перемога у єврокубку). І це ж далеко не вичерпний список.

Власне, за великим рахунком, насправді погано у нас лише з системою влади і організацією. В усьому іншому – «вроде не бездельники и могли бы жить!». Власне, жити будемо! (а когось навіть змусимо жити по-новому).

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ