Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Чи зустрічався\бачився Барак Обама з Петром Порошенком?

Адміністрація президента України порадувала нас гарним фото зустрічі глав України та США, розписавши порядок денний зустрічі ледь не як повноцінні переговори.

Але ось графік роботи Білого Дому на вчора, в якому чітко пояснено, що президент Порошенко мав діловий ланч з віце-президентом Джо Байденом, а зустрічі Обама-Порошенко не було.

Безперечно, ланч із віце-президентом Байденом — це й була нагода обговорити детально увесь порядок денний українсько-американських відносин. Зустріч і переговори у формі ланчу — це спосіб підкреслити позитивне ставлення до гостя.

І, до речі, це серйозна заслуга нашого посла, бо гостей у Вашингтоні було багато, а ланчів віце-президент міг мати лише один.

Що стосується фото Обами і Порошенка, то варто звернути увагу на вечірній захід в програмі о 19:15 — робочу вечерю з главами делегацій на Саміті з питань ядерної безпеки.

Ризикну зробити припущення, що перед цією робочою вечерею Обама вітав усіх глав іноземних делегацій. Фотографувався з ними, ручкався, дякував, запрошував до залу. Звичайно, це була нагода сказати 5-10 речень. І мені так здається, що саме цю нагоду АПУ намагається представити, як зустріч Порошенка з Обамою.

Тому, на мою думку, зустріч (яку доречніше було би назвати побаченням) Порошенка з Обамою — це красива фотографічно-літературна містифікація, покликана якимось чином покращити імідж Порошенка. Але це навряд.

А ось і протокольні знімки Обами з Порошенком, Далею Грібаускайте та Федерікою Моґеріні.

Фотографії Барака Обами з низкою світових лідерів і політиків в тому самому інтер’єрі свідчить, що йшлося не про зустрічі з ними — а саме про протокольне фотографування перед одним із заходів в рамках саміту.

Звісно, витрачати на кожне фото більше 1-2 хвилин Обама не міг. Саме тому литовський президент Даля Грібаускайте описала свою «зустріч» із Обамою 10-ма словами. І лише у Петра Порошенка емоцій, вражень і результатів фотографування вистачило на сторінку тексту.

Обама Порошенко Обама ГрібауйскайтеОбама Могеріні

БЕЗ КОМЕНТАРІВ