Богдан Яременко, дипломат, керівник «Майдану закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник «Майдану закордонних справ»

Як працює зовнішнє управління у виконанні цивілізованих правових демократичних країн?

А ось приклад — тубільцям дають можливість перебирати буси, дивитися на себе в дзеркальця, курити ритуальний бамбук, міняти жінок, їсти старійшин. Їм дають жити своїм звичним острівним життям. І з поваги до правил хорошого тону намагаються не надто показувати те, що будь-яке серйозне рішення має укладатися в певну логіку, яку не можна порушувати. Бо тоді у світі настане хаос.

Але якщо тубільці заграються, їм твердо нагадують — що вони не отримають більше нових бус, дзеркалець. А отже — не зможуть вибирати собі нових жінок, а старійшин їстимуть біля затишного плем’яного багаття зовсім інші вожді.

Зовнішнє управління неможливо обдурити. Бо вся логіка, всі процеси, що відбуваються навколо, залежать від нього. Хоча, звісно, тубільці, їхні вожді, шамани та старійшини можуть залишатися переконаними, що сонце не зійде без хорошого жертвоприношення, а обмінний курс залежить від врожаю бамбуку.

Держави, посли яких підписали звернення з приводу відставки Айвараса Абромавичуса, вклали в Україну значні ресурси. (Під зверненням стоять підписи керівників амбасад Канади, Франції, Німеччини, Італії, Литви, Швеції, Швейцарії, Британії та США). На відміну від наших вождів, які з усіх ресурсів розуміють лише ціну грошей, — ці держави розуміють також ціну вкладеного в Україну часу та власного авторитету. Всього цього вкупі (грошей, часу, авторитету) вкладено вже стільки, що дозволити нашим вождям і їхнім шаманам робити що завгодно — не можна. Тому іноді доводиться підвищувати голос.

Шамани, які інформаційно обслуговують Адміністрацію президента, напевно, дуже тішились тим, що можуть поставити якесь неприємне запитання послу США. Але чого вони не розуміють, що усі їхні каверзні питання — це тявкання. І тявкають вони на лева. А лев відомий тим, що не тявкає. Він рявкає. Рідко, але виходить дуже страшно.

І якщо шамани та їхній вождь не злякались, то мені їх шкода. Бо їм уже давно пора боятися. І якщо їх не лякають США з рештою цивілізованого світу, то боятися треба українців.

Бо, очевидно, Порошенко з Яценюком, Турчиновим та інші переживуть ганьбу. А ось українці можуть з цим не погодитися. Хоча гріх наш, що допустили до влади цих вождів, великий. Але ми не заслуговуємо того, щоб на нас тявкали, гавкали, гарчали чи рявкали.

А ганьба велика. За серйозним рахунком, поза тими країнами, чиї посли підписали звернення, в світі фактично не залишилось когось, хто міг би нам допомогти. Без цих країн у світі абсолютно точно не залишилось нікого, хто хотів би або взявся би нам допомагати.

Тому не варто вдавати, що «лідери» не мають імен. Українській владі — і в Адміністрації президента, й у Кабміні, й у парламенті варто прочитати цю заяву так, ніби вона адресована особисто кожному з тубільців, які працюють за відповідними адресами.

І якщо написано, що ви дріб’язкові хабарники та корупціонери — то, повірте, ні антикорупційна прокуратура, ні будь-який суд України не зможуть довести будь-що інше.

Далі бігти нікуди. Лише Ростов-на-Дону

БЕЗ КОМЕНТАРІВ