Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Прес-конференцію за підсумками Саміту Україна-ЄС Дональд Туск розпочав довгим вступом дуже пристойною українською мовою. Приємно. Але лише для того, щоб вибачитися за те, що безвізу ми наразі не матимемо. Нам пояснили, що ми, українці, бездоганні, а проблема в самому ЄС. Але…

***

І ось тепер ще раз – Дональд Туск кілька разів дуже категорично повторив, що Україна виконала своє домашнє завдання і з точки зору можливості отримання безвізового режиму повністю відповідає стандартам ЄС. Але наразі не отримує його (хоча, можливо, отримає найближчим часом).

Це нагадало мені про те, що в Законі України «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики» мета співробітництва нашої держави з НАТО визначена, як «поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації». Іншими словами – відповідність стандартам.

Так ось, як ми тепер бачимо,що відповідність критеріям і стандартам не гарантує нам кінцевого результату. Мета нашої політики щодо НАТО має бути визначена чітко і недвозначно – набуття повноправного членства в цій організації. Інакше з досягенням критерів членства в НАТО ми бавитимось як дурень з писаною торбою (як з відповідністю стандартам для безвізового режиму). Досягнення критеріїв членства в НАТО – річ для розвитку Збройних сил корисна, але не означає спроможність одноосібно притистояти збройній агресії Росії, і не означає зобов’язання  НАТО надавати нам у цьому допомогу.

Тому не варто давати втягувати себе в дурні ігри з дефініціями.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ