Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Вчора почав банити публіку-мудрагелів, які заходились мене виховувати, що я, бачте, перешкоджаю праву на свободу віросповідання і своїми коментарями щодо хресної ходи втручаюсь в роботу спецслужб.

А потім я побачив інтерв’ю представника президента в парламенті, де серед іншого викладена позиція з цього приводу, і зрозумів, що все значно гірше. Не лише деякі брати і сестри, але і влада прикидається або насправді не розуміє, в чому складність ситуації з хресною ходою.

Тому для особливо недалекоглядних поясню від самих витоків. Провокацією з хресною ходою є не можливість, що хтось комусь наб’є пику. В країні, де щодня гинуть і зазнають поранень солдати, розбиті писки особливо нікого не здивують.

Провокацією, яку потрібно було не допустити, є не бійки навколо ходи, а сама хода. Ця хода організована релігійною інституцією, яка десятиліттями або й століттями була інструментом політики сусідньої держави. Саме через інтрументальний характер РПЦ інфраструктура цієї інституції використовувалася для переховування зброї, терористів. Саме тому священнослужителі цієї церкви-корпорації-філії спецслужб РФ активно беруть участь в підбурюванні антиукраїнських настроїв. Саме в руслі політики дрімучого шовіністичного антиукраїнства верховні ієрархи церкви відмовляються вшановувати героїв України, які захищають Батьківщину. Цю політику продовжують їхні підлеглі «на місцях».

Отже, керівництво та велика кількість священнослужителів РПЦ в Україні залучені до гібридної і негібридної війни проти України, про яку так любить розповідати наш президент.

Хресна хода спрямована на Київ, як продовження цієї політики. Політичним посилом є думка про те, що саме Київ, українська влада, яка посідає в Києві, є причиною і основною рушійною силою війни та не дає встановити мир.

Тому не чекайте бійок, шановні можновладці. Ви можете не любити і не дбати про Україну. Але ця акція спрямована безпосередньо проти вас. І цю провокацію у вас мало б вистачати розуму і бажання зупинити.

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ