Богдан Яременко
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Вже довгий час росіян і решту світу привчають до думки, що Росія встає з колін. Тому, якщо грузини чи українці хочуть жити так, як хочуть, і це не відповідає російським забаганкам, їх можна бомбити.

Тому, якщо за війну проти українців запроваджуються антиросійські санкції, Росія у відповідь відмовляється від європейських продуктів.

Тому, якщо турки збивають сотий випадково потрапивший в їхній повітряний простір мирний та беззахисний російський бомбардувальник, росіянам забороняють купатися в Середземному морі, турецьким компаніям забороняють будувати російські дороги та хмарочоси, турецькі овочі та фрукти забороняють в російському харчовому раціоні тощо.

Все це нам і росіянам наполегливо пояснює російська пропаганда – вставання Росії з колін (там ще така складна семантична конструкція – рачки Росію поставив Держдеп, розваливши СРСР, а потім у тій же позі десятиліття знущався з неї, то прийнявши до Ради Європи, то до Великої Вісімки).

Аж ось черговий виток протистояння з клятим Заходом і США, які тримають Росію на колінах: у Владивостоці напередодні засідання Великої Двадцятки Путін повторює невиразну молитву про те, що «кримське питання закрите», США у відповідь підступно «відкривають» обговорення питання, наклавши санкції на «Газпром» та інші російські компанії, які, наприклад, будують міст в окупований Крим.

Ось тут, здавалось, гряне грім. Росія остаточно встане з колін, заявить, що віднині у відповідь на підступні санкції проти «национального достояния» – «Газпрому» – росіянам заборонять бувати і мати нерухомість на Флориді, Росія ніколи не купуватиме більше американські комп’ютери та інші високі технології, або ще гірше – заборонить на своїй території портрети президентів США включно з доларовими папірцями.

Але як же насправді зреагувала велика Росія, що встає з колін?

Словами незамовкаючої пащі Кремля Дмітрія Пєскова. Ви лише послухайте скільки гніву, ненависті, погроз і рішучої готовності битися за російський інтерес в цих словах: «Мы вообще не ведем разговор о санкциях, не ведем разговор о том, чтобы что-то смягчать. Мы не считаем эту риторику конструктивной, перспективной и способствующей решению каких-либо проблем».

Так і хочеться пояснити «нашим російським партнерам», якщо з пози на колінах опертися на лікті – це не найкоротший спосіб звестися на ноги. Це радше – лягти з колін.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ