Богдан Яременко, дипломат, керівник Майдану закордонних справ
Богдан Яременко, дипломат, керівник Майдану закордонних справ

Учора повідомили, що посла з надзвичайних доручень МЗС Дмитра Кулебу призначили постійним представником України при Раді Європи.

Останні два роки переважна більшість публічних акцій вітчизняної дипломатії так чи інакше пов’язані з ним. Він є одним з найкращих спікерів вітчизняного Міністерства закордонних справ. І, звісно, не Дмитра Кулеби проблема — що багато з того, що він коментує для ЗМІ, пояснити неможливо. Але обов’язок є обов’язок.

При цьому достоїнства Дмитро ніде не втратив.

Дмитро з посольською посадою впорається. І потенціал дозволяє (хоча робота ця для Дмитра нова, але в ній немає нічого, що було би для нього захмарно складним), і виходу немає. Рада Європи в умовах і російської агресії, і недорозвиненої системи демократії та прав людини в Україні — не те місце, де можна собі дозволити не впоратись.

Сподіваємось, що Дмитро Кулеба не лише впорається з новою посадою, а й збереже свою креативність, настрій на діалог із громадянським суспільством, бажання пізнавати, чути і розуміти нове. Все це в нього було. І все це допомагало йому не розтринькати авторитет у тяжкі часи для української зовнішньої політики.

Печалька з цим призначенням — разом із Дмитром до місця його роботи, очевидно, буде змушена їхати і його дружина Євгенія.

Женя Кулеба стала для мене одним із уособлень позитивних змін, які принесла Революція Гідності. Женя разом із друзями та однодумцями своїми руками створили із захаращеного смітника в центрі Києва милий і красивий сквер. Сквер Героїв Небесної Сотні. І не лише створила, а й безкомпромісно стала на його захист, коли забудовник вирішив вліпити на тому місці черговий непотрібний офісний центр.

Очевидно, що місію Жені доведеться тепер ділити на багатьох.

А Дмитра і Євгенію чекає нова, цікава і складна місія — стати своїми в Раді Європи. Своїми — і для місцевих небожителів, і для нас, громадянського суспільства України.

Дмитро і Євгенія Кулеби

БЕЗ КОМЕНТАРІВ