Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Прорвало.

Зачепився щойно на одній зустрічі за тему Кондолізи Райс, її лекції, поради тощо. Зачепився і завівся.

З моєї точки зору, Кондоліза Райс особисто значною мірою винна у тих проблемах, що ми зараз переживаємо з Росією. Саме вона, як професор, а далі як держсекретар і найближчий зовнішньополітичний радник Джорджа Буша опрацьовувала і реалізовувала концепцію проектування впливу США на світ через реґіональні держави.

Ідея проста — не можна відповідати за все. Тому в кожному регіоні знаходимо сильного гравця і через нього працюємо з рештою. В нашому реґіоні реґіональним гравцем, зрозуміло, що було обрано не Молдову та не Україну.

У практичному сенсі цей підхід вилився у скасування усіх інституцій стратегічного партнерства між Україною і США. Увінчався цей підхід згодом відмовою у наданні нам ПДЧ у НАТО, бо реґіональний гравець цього не хотів.

А зараз, звісно, Кондоліза Райс може давати нам поради.

Вона й тоді їх давала. Але на яких підставах? Як бачимо, в особистому плані вона ступа ступою. А її «вищість» пов’язана не з її особистими заслугами і якостями — а з системними можливостями Американської держави. До створення яких вона, до речі, непричетна.

Дві проблеми нашого суспільного менталітету мене непокоять — сформоване у багатьох останнім часом почуття зверхності щодо росіян і запопадливість перед американцями.

Завтра напишу ще й про Барака Обаму. Забагато, блін, учителів розвелося.

Кондоліза Райс

БЕЗ КОМЕНТАРІВ