Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Дуже би радив усім зацікавленим американською тематикою і це інтерв’ю, і низку ФБ-репортажів нашого посла у Вашингтоні Валерія Чалого з виборчого з’їзду республіканської партії США (зверніть увагу, що у висновках пана посла і близько немає так виразно відчутної в соцмережах істерії, що Дональд Трамп – це «все пропало»).

Валерій Чалий щойно пережив свій перший рік перебування в США.  Думаю, що і в плані привітання, і в плані підбиття підсумків першого року на цій посаді, варто зазначити, що я вважаю свій прогноз стосовно того, що пан Чалий буде успішним послом, наразі виправданим.

Далеко не кожному послу загалом, а тим більше в США, вдається створити за перший рік роботи свій стиль. Валерій Чалий (нагадаю, що це перша його посада за кордоном, що, фактично, з точки зору кар’єрного дипломата є лише початком професйного становлення), як на мене, правильно уловив розстановку сил в Вашингтоні, створив і продовжує нарощувати активну роботу в Конґресі.

Посол у Вашингтоні не має права випускати з поля зору найменші нюанси і події в двосторонніх відносинах – і тут, судячи з усього, пан Чалий встигає скрізь. Видно також роботу і з громадою, і регіональні поїздки.  Спочивати на лаврах послу у Вашингтоні не дасть саме життя. Але початок роботи у Вашингтоні хоч з огляду на інтенсивність візитів, хоч на широту тем у Валерія Чалого надзвичайний.  Хочеться побажати послові і подальших успіхів.

Серед інших послів України, зацікавлених у зовнішній політиці, я би радив слідкувати за нашими верховними дипломатами у Відні (мій прогноз і моє ставлення до Олександра Щерби виявилися цілковито невиправданими – це одне з найкращих посольських призначень останнього часу) та в Римі (Євгену Перелигіну, як на мене, вдається знаходити правильні акценти у спілкуванні з місцевими елітами щодо Криму та Донбасу). Професійно розгортає роботу і Володимир Єльченко – наш представник при ООН (професійно не з точки зору зовнішніх ефектів, а суті і реальних можливостей в рамках «універсальної організації людства»). На високій ноті розпочав посольську кар’єру в Канаді і Andriy Shevchenko.

Серед генеральних консулів, як на мене, беззаперечними лідерами і з точки зору роботи, і з точки зору вибудовування зовнішнього спілкування, зокрема, в соцмережах, є Vasyl Bodnar в Стамбулі, та Vadym Kostiuk в Мюнхені.
Називати тих, хто розчаровує, наразі не буду.

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ