Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

14 березня 1757 року британський адмірал Бинг був страчений за те, що «не виконав усього, що від нього залежало», у ході бойових дій.

Інша неможлива у нас річ — під час страти адмірал поводився з гідністю.

Гадаю, ви зрозуміли, про що я. Звільнення з посади командувача Військово-морських сил України адмірала Сергія Гайдука — це правильно.

Його «командування» не позначилось на Військово-морських силах жодним позитивним чином. Зачинившись в Одесі, адмірал насолоджувався посадою — чому, звісно, сильно сприяло чи то вроджене чи то набуте самодурство флотоводця. Навіть божевільні плани перенести командування і основну базу ВМСУ з Одеси до Миколаєва «відбили» патріотично настроєні офіцери флоту при масованій підтримці волонтерів, а не той, кому це належало би за посадою.

Сергій Гайдук

Боєздатність флоту за період командування Гайдука аж ніяк не зросла. Зате були скандали. Як наслідок, у нас з’явились ситуації, коли офіцери ВМСУ, які вийшли з Криму, почали звільнятися зі служби та повертатися в Крим. Адмірал не просто розтринькав чи, говорячи на прямоту, прос**в найцінніший ресурс будь-якого флоту — моряків. Фактично, він займався саботажем і диверсіями.

Добре, аби суд розібрався чи відбувалося це через «недалекість» командувача чи за вказівкою.

Але, боюсь, що суду не буде.

Не буде навіть розбору «польотів».

Так працює все ще нинішня система в Україні. Я тебе призначив — я тебе й прикрию.
Адже чи можемо ми уявити Петра Порошенка, який призначить, ну скажімо, генерального прокурора, що буде спроможним заарештувати чи хоча би висунути звинувачення проти президента?

І це лякає. Бо наші страти можуть виглядати не такими імпозантними, як у випадку з адміралом Бингом.

Генерал Бинг

БЕЗ КОМЕНТАРІВ