Богдан Яременко: Смерть поліцейського – не привід робити інші дурниці

Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Дуже погано, коли гинуть поліцейські чи правохоронці. Не просто погано – це трагічно. Загалом насильницька смерть – це дуже погано. Але коли гинуть поліцейські – це значить, що не спрацювала вся система, не спрацювало чи зробило трагічну помилку все суспільство.

Чому? Коли гинуть поліцейські – це означає не лише, що якась родина залишиться без годувальника. Це означає, що перед цим було зроблемо багато інших помилок і злочинів: хтось не отримав в дитинстві достатньо любові, далі не отримав достатньо виховання, освіти тощо. Вбивство поліцейського – це вбивство людини, яка вам допомагає і захищає вас, адже вона робить свою роботу. Тому – це дно.

І я щиро і глибоко співчуваю родинам та колегам копів з Дніпра.

Але навіть така трагедія, як смерть поліцейського під час виконання своїх обо’язків, це не привід робити інші дурниці.

Я здогадуюсь, що мав на увазі Аваков, коли заявив про «презумпцію правоти поліцейського». Розумію суть. Але форма, в якій це висловлено, – це абсурд.

Те, чого хоче Аваков, не досягається правовими нормами (убивати поліцейського чи навіть сперечатися з ним під час виконання службових обов’язків не можна за законом і зараз) чи сумнівними дефініціями. Це може статися лише внаслідок повної довіри до поліції, як інституції, і високого професіоналізму самих поліцейських, сліпого, жорского і безкомпромісного слідування ними закону.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ