Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Дуже погано, коли гинуть поліцейські чи правохоронці. Не просто погано – це трагічно. Загалом насильницька смерть – це дуже погано. Але коли гинуть поліцейські – це значить, що не спрацювала вся система, не спрацювало чи зробило трагічну помилку все суспільство.

Чому? Коли гинуть поліцейські – це означає не лише, що якась родина залишиться без годувальника. Це означає, що перед цим було зроблемо багато інших помилок і злочинів: хтось не отримав в дитинстві достатньо любові, далі не отримав достатньо виховання, освіти тощо. Вбивство поліцейського – це вбивство людини, яка вам допомагає і захищає вас, адже вона робить свою роботу. Тому – це дно.

І я щиро і глибоко співчуваю родинам та колегам копів з Дніпра.

Але навіть така трагедія, як смерть поліцейського під час виконання своїх обо’язків, це не привід робити інші дурниці.

Я здогадуюсь, що мав на увазі Аваков, коли заявив про «презумпцію правоти поліцейського». Розумію суть. Але форма, в якій це висловлено, – це абсурд.

Те, чого хоче Аваков, не досягається правовими нормами (убивати поліцейського чи навіть сперечатися з ним під час виконання службових обов’язків не можна за законом і зараз) чи сумнівними дефініціями. Це може статися лише внаслідок повної довіри до поліції, як інституції, і високого професіоналізму самих поліцейських, сліпого, жорского і безкомпромісного слідування ними закону.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ