Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Слухаю онлайн лекцію про зовнішньополітичну доктрину президента Обами. Йдеться про набір принципів, підходів, мотивів, які застосовувались під час оцінки ситуації та ухваленні рішень з безпекових чи зовнішньополітичних питань.

Ну, і задумався, а на яких принципах, засадах, підходах базуються рішення нашої влади (кажу «влади», щоби зайвий раз не згадувати і не демонізувати самого лише Порошенка)?

Як на мене це:

  1. Страх. Страх наслідків своїх рішень, а тому бажання сховатися за колегіальними рішеннями. Страх перед Росією (захищатися від зовнішньої агресії Росії не можна, щоби не почалась війна з Росією). Ще більший страх перед власним народом – добробатами, волонтерами, громадськими активістами. Навіть «правильні» закони чи рішення ухвалюємо здебільшого тоді, коли боїмось реакції Заходу і власного суспільства.
  2. Правовий нігілізм. Якщо закон заважає – можна ігнорувати його. Звідси обіцянки терористам, Росії і західним партнерам змінити Конституцію, ігнорування законів про оборону, боротьбу з тероризмом, держкордон тощо.
  3. Жага наживи. Як би страшно не було, на які виверти не доводилось б йти, щоби зупинити російську агресію, як би не падала економіка і біднішав народ, процес відкриття нових рахунків, офшорних компаній не зупиняється ніколи.

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ