Дипломат Богдан Яременко

Візит Байдена в Україну 15 січня, про який масово повідомляють ЗМІ з посиланням на якесь джерело в дипкорпусі, річ доволі контроверсійна.

По-перше, цей візит абсолютно точно не допоможе нам у встановленні контактів з адміністрацією Трампа, який стане президентом США за тиждень після цього візиту.

По-друге, цей візит абсолютно точно не призведе до досягнення чогось нового в українсько-американських відносинах, оскільки за тиждень часу, що історія відвела адміністрації Обами, уже нічого не зміниш. Навіть з точки зору налагодження відносин з Демпартією США (опозицією Трампу) це не виглядає виправданим.

Тоді навіщо?

По-людськи подякувати Дж. Байдену годилось би. Він дійсно доклав дуже багато особистих зусиль, «тягнучи» українське досьє. Багато зроблено корисного, що реально допомогло і допомагатиме Україні.

Але навіщо висловлювати вдячність Байдену ціною взаємин з новою адміністрацією США (оскільки можна легко нарватися на ображену реакцію – ну, ви самі обрали з ким хочете спілкуватися)? Дорослі люди роблять це трохи інакше – проходить кілька місяців після завершення діяльності на посаді, обирається час, людину запрошують, пропонують виступити десь з публічною лекцією чи промовою, після чого нагороджують. Для людини, увага до якої вже ніяк не пов’язана з її статусом, це важитиме навіть більше, ніж для віце-президента США, а негативних політичних наслідків дозволяє уникнути.

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ