Богдан Яременко
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Відеокамери скрізь. Це, за повідомленнями ЗМІ, ніби «запропонував» президент прем’єру для підвищення громадської безпеки. Не готовий критикувати. Можу лише поділитися досвідом і тим, що знаю.

Свого часу британські поліцейські розповідали, що відеоспотереження – дуже сумнівна і неефективна форма як для профілактики чи упередження злочинності, так і для розслідування злочинів.

Якщо не зраджує пам’ять, називалась цифра – лише у 10 відсотках випадків відеозаписи допомагають викрити злочинця і бути прийнятими у вигляді доказів в суді (це у великих містах, де фактично не залишається непокритих відеоспостереженням клаптиків території).

Для попередження, профілактики злочинності відеоспостереження ще менш ефективне (навіть помітивши злочин на моніторі в реальному часі, поліція просто не встигає реагувати).

Кажуть, що патрулювання, гарно освітлені та чисті парки, сквери, вулиці, просвітницькі програми, взаємодія поліції з місцевими громадами допомагають більше.
Що стосується більш серйозної злочинності, то допомагає довіра громадян до правоохоронних відомств, жорсткіший контррозвідувальний режим, виведення економіки з тіні…

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ