Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Доля звела в ефірі телеканалу ZIK з молодою депутаткою від НФ. Пані приєдналась до хору засудження Франції за позицію «спершу вибори – далі контроль над територіями». Говорить, мовляв, наша позиція чітка – спочатку безпека, а потім політичний процес і вибори.

Я почав з того, що саме Україна допустила помилку і погодилась говорити про політичне врегулювання (хоча воно саме по собі абсурдне по суті та за формулюванням) до вирішення питань безпеки.

Питаю пані, а минулого року 31 серпня 2015 року Ви голосували за зміни до Конституції? Каже, що голосувала. Я питаю далі, а що тоді вже відбулось припинення вогню, відведення військ, обмін військовополоненими? Чи тоді не гинули українські громадяни?

Депутатка заявляє у відповідь, що я маніпулюю. На репліку ведучого – в чому ж тут маніпуляція? – мляво бубнить щось, що нам потрібно було продемонструвати готовність виконувати Мінські домовленості. Одним словом, підтверджує мою думку.

Ось це і є проблема нашого «правлячого класу» – повна неадекватність, нездатність зрозуміти наслідки своїх дій, взаємозв’язок між своїми діями і політичними наслідками, а також сприймати, а відтак і виправляти власні помилки.

Ну, а писати «відкриті листи Олланду», після того, як впродовж року робив саме те, на чому Олланд зараз і наполягає (це я про Авакова і фракцію НФ, яка голосувала за усі закони в рамках Мінського процесу без розв’язання проблем безпеки в рамках цього ж процесу) – це просто жалюгідно. Від державного мужа хотілось би почути: фракція НФ в ВРУ ніколи не голосуватиме за законопроекти і зміни до Конституції, нав’язані Україні в рамках т.зв. Мінських домовленостей.

Але це ж уже конфлікт зі своїм, а не французьким президентом. Ну, і з Німеччиною і США впридачу. Кишка тонка?

Джерело: Bohdan Yaremenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ