Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Зміни до Конституції. Наразі відкинемо нехай і серйозні, але в цьому контексті неактуальні аргументи про те, що в стані війни зміни в Конституцію не вносяться, а стан війни – це не лише рішення про його запровадження, а стан, коли йде війна.

Реформа судової влади річ потрібна. Дивно, що аж настільки потрібна опозиційному блоку (на відміну, до речі, від закону про опозицію чи про імпічмент президента), але і на цьому ми наразі не акцентуватимемо.

Про що хочеться сказати? Хочеться застерегти владу повторити найближчим часом політично-конституційний бліцкриг у 335 голосів за зміни до Конституції, і спробувати «на ейфорії» зробити те саме з поправками щодо децентралізації та «особливостей місцевого самоврядування в ТОРДЛО України». Бо вже пішли розмови, що успіх надихнув декого спробувати на наступному тижні повторити його. Боюсь, що спроба провести скандальні зміни до Конституції викличе зовсім іншу реакцію в суспільстві ніж та, яку ми спостерігаємо сьогодні, коли йдеться про судову реформу.

Непопулярність «мінських домовленостей» в українському суспільстві настільки велика, що варто говорити не про розкол, а про консолідацію України. Спроба проігнорувати всеукраїнський консенсус щодо несприйняття «мінських домовленостей» та протягнути в парламенті відповідні рішення матиме наслідком повну дискредитацію влади аж до втрати нею контролю за ситуацією в державі. Зайве нагадувати наскільки це небезпечно в умовах триваючої збройної агресії Росії.

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ