Богдан Яременко: Влада себе повністю дискредитує, якщо протягне через парламент Мінські угоди

Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Зміни до Конституції. Наразі відкинемо нехай і серйозні, але в цьому контексті неактуальні аргументи про те, що в стані війни зміни в Конституцію не вносяться, а стан війни – це не лише рішення про його запровадження, а стан, коли йде війна.

Реформа судової влади річ потрібна. Дивно, що аж настільки потрібна опозиційному блоку (на відміну, до речі, від закону про опозицію чи про імпічмент президента), але і на цьому ми наразі не акцентуватимемо.

Про що хочеться сказати? Хочеться застерегти владу повторити найближчим часом політично-конституційний бліцкриг у 335 голосів за зміни до Конституції, і спробувати «на ейфорії» зробити те саме з поправками щодо децентралізації та «особливостей місцевого самоврядування в ТОРДЛО України». Бо вже пішли розмови, що успіх надихнув декого спробувати на наступному тижні повторити його. Боюсь, що спроба провести скандальні зміни до Конституції викличе зовсім іншу реакцію в суспільстві ніж та, яку ми спостерігаємо сьогодні, коли йдеться про судову реформу.

Непопулярність «мінських домовленостей» в українському суспільстві настільки велика, що варто говорити не про розкол, а про консолідацію України. Спроба проігнорувати всеукраїнський консенсус щодо несприйняття «мінських домовленостей» та протягнути в парламенті відповідні рішення матиме наслідком повну дискредитацію влади аж до втрати нею контролю за ситуацією в державі. Зайве нагадувати наскільки це небезпечно в умовах триваючої збройної агресії Росії.

Джерело: Богдан Яременко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ